facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

Nowość Bodenplatte VI.6+ w Brzoskwini

Po długim oczekiwaniu na odpowiednie warunki Jackowi Trzemżalskiemu udało się zrealizować projekt na Wodnej Skale w Dolinie Brzoskwinki, z którym walczył jeszcze w poprzednim sezonie. Droga Bodenplatte padła 8 kwietnia, a dzień później z Maćkiem Gajewskim nakręcili film z tego przejścia.

Jak pisze Jacek:

 

"Droga wiedzie przez charakterystyczną płytę z soczewką na lewo od Wachty Na Dniestrze (wspólny start). Wydała mi się poważniejszą wspinaczką niż zeszłoroczny Obraz Spoza Ramy. Na pewno dłuższe są trudności, bowiem bez wyraźnego restu trzeba przejść 14-to ruchowy problem. Okap nad płytą jest już tylko deserem.


Trudno wyróżnić wyraźny kruks – być może jest nim przytrzymanie krawądki na plecy (bardziej jest to brzytewka zaznaczona magnezją niż krawądka), z której trzeba się wyprostować na stopniu z jednej nogi. Dość psychiczny jest ruch do fakera, gdyż trzeba się nienaturalnie wychylić spod soczewki, by go zobaczyć. Także ostatnia sekwencja – czyli przejście przez brzuszek wymaga dobrej pracy na nogach i zgięcia na ruchu do ścisku, który kończy trudności (głównie ze względu na ciąg – tam już rozgina)."


KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2021-09-02
WSPINACZKA SPORTOWA
 

„Nasze Skały” – prośba o respektowanie zasad w skałkach

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2021-04-15
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Baza informacji o ptasich gniazdach

Komentarze
0
 
Weronika Biernacka
 
2021-03-30
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Pierwsze 9b+ w Siuranie - Will Bosi prowadzi "King Capella"

Komentarze
0
 
Bartek Pasiowiec
 
Bartek Pasiowiec
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2021 Goryonline.com