facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

Nowe GÓRY już jutro, a w nich Lhotse zimą Krzysztofa Wielickiego!

"Boże, dobrze, że nie widzi mnie tu mój lekarz, który zabronił mi noszenia plecaka przez dwa lata. Gdyby dowiedział się, że właśnie działam w Himalajach, na pewno skierowałby mnie do psychiatry. Ale tu mnie nie dorwie – w górach sam decyduję, co zrobię."

W najnowszym numerze magazynu GÓRY przeczytasz o jednym z ważniejszych dni w życiu Krzysztofa Wielickiego, dniu, w którym dokonał zimowego wejścia na Lhotse, zapisując jedną z najważniejszych kart w historii polskiego himalaizmu:

 

"(...)Kilka sylwestrów spędziłem w górach. Pierwszy z moim partnerem, Bogdanem Nowaczykiem, na Małym Młynarzu w Tatrach – w ławeczkach na wiszącym stanowisku. Było fajnie i śmiesznie. Zupełnie inaczej niż w 1988 roku – ten sylwester mógł być moim ostatnim. Ale niebo mnie nie chciało, zaś piekło najwyraźniej zignorowało. Widocznie diabeł nie potrzebuje tam kolejnych wariatów(...)"

 

 fot. arch. Krzysztof Wielicki

A już jutro (21.11.2017) kolejny wielki dzień dla wszystkich miłośników gór, bowiem rusza sprzedaż naszpikowanego fantastycznymi materiałami nowego numeru magazynu GÓRY!

Dostępny jest w każdym z ponad 220 salonów prasowych sieci Empik w Polsce, ma też zagwarantowaną stałą obecność na półkach, co oznacza, że po wyprzedaniu wszystkich egzemplarzy jego stan jest uzupełniany. Zapewnia to możliwość zakupu magazynu GÓRY w dowolnym momencie jego dwumiesięcznego okresu sprzedaży. Poza salonami sieci Empik GÓRY dostępne są również w wybranych salonach prasowych Inmedio, Relay, Ruch i Kolporter.

 

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-02-07
Tylko w GÓRACH
 

Nie wiem co zdarzy się jutro – Denis Urubko

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-02-05
Tylko w GÓRACH
 

10 Naj…

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-02-02
Tylko w GÓRACH
 

Nauka pokory – Jacek Czyż wspomina pamiętne rysy off-width

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-01-29
Tylko w GÓRACH
 

Kacper Tekieli (1984–2023) – In Memoriam

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-01-22
Tylko w GÓRACH
 

Korona Krety

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com