facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

Nowe drogi 2014, cz. 2: Nielepice, Dolina Kluczwody i mały dodatek

Ten odcinek remanentów nowych dróg potraktujcie na razie bardziej jako formalność, gdyż praktycznych pożytków wynika z niego niewiele. Wśród 92 nowości w 2014 roku znalazły się bowiem takie, które przechodziłem solo z myślą o późniejszym obiciu. 

Tak samo zresztą działałem w poprzednich latach – obicia niedługo po tym sfinalizowałem, więc dla środowiska nie było czasoprzestrzennego opóźnienia. Teraz jest trochę inaczej, bowiem mniej więcej na początku sezonu rozpocząłem eksplorację Góry Chełm w Nielepicach, a prac instalacyjnych nie udało mi się dotąd przeprowadzić. Opisane linie na dwóch niewysokich skałach: Szyszak i Rowerowa będą ubezpieczone, gdyż praktyka z innych kamieni w Nielepicach pokazuje, że nawet krótkie linie (właściwie pionowe buldery), które pozostają nieobite, w niedługim czasie zarastają, a te ubezpieczone są systematycznie wspinane i są czyste. Jak ktoś chce je pokonywać solo to przecież nie ma żadnych przeciwwskazań (sam tak robię w „starych Nielepicach”).


Do swoich dróg tradycyjnie zaliczam tylko te powyżej VI-, więc zgodnie z tym paradygmatem na Szyszaku i Rowerowej zrobiłem solo następujące linie:

Misiurka VI-; Opona VI; Przyłbica VI.1/1+; Szprycha VI.1+; Kapalin VI.1+; Pedał VI.2/2+; Stahlhelm VI.4. Szczegółowe topo już możecie znaleźć na www.portalgorski.pl

Także w kwietniu podczas opisywanego w publikatorach Mikro Mityngu Eksploracyjno-Wspinaczkowego w towarzystwie moich przyjaciół z Reni Sportu zakończyłem podstawowy etap eksploracji Żytnich Skał w Dolinie Kluczwody.Dominika Cichy na drodze Gałąź VI.1; Żytnie SkałyNa Żytniej IV powstały:

Gałąź VI.1 (3R+ST), współautor: Dominika Cichy; C-Lina VI.3 (4R+ST); Leczenie Kanałowe VI.1 (4R+ST), współautor: Tomasz Mazurek; Plomba VI.2+ (4R+ST); Baranica VI (4R+ST), współautor: Katarzyna Hromek; a na głównym murze na prawo od Moskiewskiej Tiury powstała droga Jutro Będzie Lepiej VI (4R+ST), współautor: Dominika Cichy.

Na samym początku sezonu (9 lutego) w „stylu nielepickim” czyli solo OS zrobiłem też całkiem fajną linię na prawo do Prezentu Urodzinowego w Słonecznych Skałach (Dolina Szklarki) o nazwie Bałwanek Zdobędzie Wiosnę VI.1.Bałwanek Zdobędzie Wiosnę VI.1 wiedzie filarkiem na prawo od Prezentu Urodzinowego; Słoneczne Skały

 

 

 

 

 


Eksplorację wspierają:


 


  

   

 

 

 

 

  


 

 Sprzęt udostępniony w ramach projektu Komisji Wspinaczki Skalnej PZA.

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2023-08-17
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Aladaglar / wspinanie w Antytaurusie

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-03-08
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Krakowskie Krzemionki wracają do gry

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-12-20
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Zawody Drytool 2022

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-12-12
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Magiczna Sintra - wspinanie i surfing w Portugalii

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-05-09
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Baza informacji o ptasich gniazdach

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com