facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

Nowa seria PRO TIPÓW od najlepszych wspinaczy na GÓRY TV!

Jeśli śledzicie regularnie nasz kanał GÓRY TV w serwisie YouTube (jeśli jeszcze, nie to polecamy zasubskrybować - co tydzień znajdziecie na nim nowy film - szkoda byłoby przegapić premierę, nieprawdaż? ;-)), to z pewnością zauważyliście, że wystartowaliśmy z nową serią górskich PRO TIPÓW. "Pro" - ponieważ wskazówek na tematy ściśle związane z trudną sztuką poruszania się w pionie udzielają największe światowe sławy. Podczas ostatniego Mountain Film Festiwal - imprezy organizowanej w kanadyjskim Banff mieliśmy okazję spotkać się z kilkoma z nich i przygotować dla Was porcję filmowch porad, które już niebawem zostaną opublikowane na naszym kanale. Zobaczcie, czego możecie się spodziewać!

Hazel Findlay również śledzi goryonline.com ;-) 

 

W ubiegły wtorek ukazał się pierwszy z filmów nowej serii, w którym sam Tommy Caldwell objaśnia jak radzić sobie z nader złośliwą przypadłością częstokroć dopadającą co bardziej gorliwych łojantów, czyli popularnym "skałowstrętem". Sprawdzone metody, które Tommy stosował m.in. podczas historycznego pokonania Dawn Wall na El Capie znajdziecie poniżej:

 

 

A czego możecie spodziewać się już wkrótce? Spójrzmy na materiały, które obecnie są w fazie przygotowań - jest tego całkiem sporo...

 

 

Na pewno większość z naszych czytelników bez trudu rozpoznała postacie z miniatur powyżej. ;-) Teraz pokrótce która z nich będzie o czym opowiadać:

Leo Houlding, pierwszy Brytyjczyk, który klasycznie pokonał El Capa oraz autor nowej drogi na niezwykle wymagającym szczycie jakim jest Ulvetanna na Antarktydzie, pokaże jak rozgrzewać palce przed wspinaczką w niskich temperaturach. Wiedza nader przydatna, jeśli wspinacie się podczas mrozu czy też chłodniejszych dni - nie tylko w okolicach bieguna.


Trzykrotny zdobywca Złotego Czekana, Mick Fowler przybliży w pigułce wszystko co powinniście wiedzieć o biwakowaniu w ścianie.


Natomiast Hazel Findlay, która na swoim koncie ma m.in cztery drogi pokonane klasycznie na El Capie, opowie o mentalnym przygotowaniu przed prowadzeniem. Temat niezwykle ważny i aktualny - stanowi świetne uzupełnienie materiału o strachu przed lataniem, który już na łamach GÓRY TV podjęła psycholog sportu Ola Piechnik.


Legenda alpinzmu kanadyjskiego, Barry Blanchard, podpowie jak radzić sobie podczas wspinaczki w kruchym terenie oraz jak nie dać się zaskoczyć lawinie. 


Ostatnim filmem z cyklu będzie materiał, który z pewnością docenią wszyscy ci, którzy lubią powspinać sie z dziabami w dłoniach - Paul McSorley pokaże jakich rękawiczek używać pod kątem lodowego wspinania.


Śledźcie GÓRY TV - wyżej zapowiedziane odcinki z górskimi PRO TIPAMI będą pojawiały się sukcesywnie na naszym kanale. ;-) A jeśli macie pomysł na tematykę kolejnych porad - dajcie nam znać w komentarzu lub mailowo - jesteśmy dla Was zawsze dostępni pod adresem: redakcja@goryonline.com


Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-05-20
Tylko w GÓRACH
 

Album z Krzykaczem

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-05-16
Tylko w GÓRACH
 

Pierwsze wrażenie

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-05-10
Tylko w GÓRACH
 

Wspinanie w Dolinie Yen Thinh – Wietnam

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-04-26
Tylko w GÓRACH
 

Baruntse – bogini zakrywa oblicze

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-04-24
Tylko w GÓRACH
 

Gra w nowe linie

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com