facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

Następne GÓRY: wspinanie i trekking na Sycylii

Kulminacja sezonu skiturowego ciągle przed nami, ale mimo oczywistych uroków zimy coraz częściej tęsknimy za ciepłą, nagrzaną słońcem skałą. Też tak macie? Nic dziwnego – każdemu należy się odrobina witaminy D i choćby krótka zmiana klimatu, na mniej srogi. Skoro jednak mowa o wspinaczkowym wypadzie o tej porze roku, to z pewnością jako pierwsza na myśl przychodzi Sycylia.

Dario Di Gabriele, projekt w nowym sektorze Cava Grande; fot. Massimo Cappuccio

 

Zaraz potem pomysł konkretyzuje się w postaci San Vito lo Capo – najpopularniejszej pod względem wspinania miejscówki, zazwyczaj obleganej przez naszych rodaków. Jednak Sycylia oferuje znacznie więcej możliwości, wspinaczkowych i trekkingowych, o czym przekonacie się z kolejnego numeru GÓR.

 

Stojąc jedną nogą na nartach pracujemy już nad „wiosennymi” tematami do następnego numeru. Jednym z ciekawszych jest artykuł mieszkającego na Sycylii wspinacza i fotografa, Massimo Cappuccio. Jako lokalny znawca, Massimo przedstawia rejony mniej popularne wśród odwiedzających tę wyspę wspinaczy – skały znajdujące się pomiędzy prowincjami Syrakuzy i Ragusa, we wschodniej Sycylii, które oferują tysiące dróg w ponad 50 sektorach. To potencjał skłaniający do niejednej wycieczki na samo południe Włoch.

 

David Gallo, sektor Specchio – Cava Grande; fot. Massimo Cappuccio

 

Jeśli jesteśmy w temacie wycieczek, to Sycylia jest też idealnym miejscem na trekkingowe wyzwania – traktowane jako przerywnik we wspinaniu lub przygoda sama w sobie. Do takiego spędzania restowych dni przekonuje w swoim artykule Marek Skowroński, który przedstawi kilka propozycji z rejonu San Vito lo Capo. Oczywiście wędrówki w śródziemnomorskim klimacie najlepiej podejmować w porach roku dalekich od letnich wakacji… na przykład pod koniec zimy. Czyli zaraz po lekturze następnego numeru GÓR ;).

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2022-05-17
Tylko w GÓRACH
 

7 rzeczy, które musicie wiedzieć o Orlej Perci

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-05-13
Tylko w GÓRACH
 

Drogi kursowe

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-05-13
Tylko w GÓRACH
 

Andrzej Wilczkowski: przyjaźń jest ważniejsza niż sukcesy

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-04-08
Tylko w GÓRACH
 

Test kurtki Fjällräven Expedition Lätt Hoodie

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-03-29
Tylko w GÓRACH
 

W najnowszych GÓRACH (284): „Świadek historii”

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com