facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2019-03-07
 

Nanga Parbat: poszukiwania jednak wznowione!

Pomimo wczorajszych doniesień o zakończeniu poszukiwań dwójki zaginionych himalaistów na Nanga Parbat - Daniele Nardiego i Toma Ballarda, dzisiaj zespół kierowany przez Alexa Txikona kontynuował akcję. Bask poinformował o dostrzeżeniu dwóch obiektów na stokach Nagiej Góry. Niestety nie było dziś możlwiości by zweryfikować to odkrycie z pokładu śmigłowca - maszyny nie dostały zezwolenia na start od pakistańskiej armii. 

Jeden ze śmigłowców pakistańskiej armii podczas akcji poszukiwawczej. Fot. FB Daniele Nardi

 

Jak czytamy w krótkim komunikacie, opublikowanym na profilu Daniele Nardiego, Alex Txikon dostrzegł z bazy pod Nanga Parabat (w dniu wczorajszym) dwie sylweki na zboczach góry. Informację potwierdził ambasador Włoch w Pakistanie Stefano Pontecorvo. W związku z tym, na dziś zaplanowana była dalsza akcja poszukiwawcza z użyciem śmigłowców. Niestety, ze względu na napięcia na linii indyjsko-pakistańskiej, przestrzeń powietrzna w rejonie północnego Pakistanu została całkowicie zamknięta...


Czy akcja zostanie jutro wznowiona pozostaje teraz kwestią zależną od decyzji pakistańskich wojskowych, a także od pogody. Te dwa czynniki mocno komplikują sytuację. Tymczasem Alex Txikon wraz ze swoimi towarzyszami zeszli z obozu bazowego do położonej na wysokości 2700m wioski Sar. Mają tam czekać do jutra na rozwój sytuacji.

Źródło: Danielle Nardi FB, Anna Piunova

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
Maciej Piera
 
Maciej Piera
 
2019-03-03
GÓRY
 

Nanga Parbat: raport na koniec dnia

Komentuj 0
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com