facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2015-01-18
 

Nanga Parbat: brak kontaktu z Tomkiem i Elisabeth

Ostatnia informacja od Tomka Mackiewicza i Elisabeth Revol, którą przekazali za pomocą telefonu satelitarnego, pochodzi z czwartku 15.01: „Jutro [w piątek, 16.01 - przyp. red.] z 7k pchamy ile wlezie. Sob dół. Walka z potwornym zimnem. Boli jak diabli. Jutro walka w górę ile damy radę”.

 

Nie wiadomo jednak, czy zespół wyszedł w kierunku wierzchołka Nanga Parbat. W międzyczasie pojawiały się informacje, że dwójka ze względu na słabą aklimatyzację i pogarszające się warunki zaczęła zejście do bazy. Miało mieć to miejsce w piątek lub w sobotę. 

 

Nie wiadomo jednak, czy informacje te są prawdziwe, bowiem kontakt z Tomkiem i Elisabeth się urwał. Najprawdopodobniej rozładował im się radiotelefon – o słabej baterii informowali już w czwartek (15.01). Nie mają też łączności z bazą – z relacji Daniele Nardi wynika, że odmówili wzięcia ze sobą radia (fakt ten, a także nieskonsultowana z resztą ekipy decyzja o ataku stała się powodem wykluczenia Tomka i Elisabeth z projektu „Nanga Parbat Winter Expedition 2015”, o czym już pisaliśmy). 

 

Niepokojące wieści dochodzą także z bazy pod Nanga Parbat. Daniele Nardi zamieścił wczoraj na swoim profilu na Facebooku następującą wiadomość:

Tutaj już noc. Minął kolejny dzień. Przepatrzyliśmy górę od ramienia aż po szczyt, na zboczach, wszędzie, przez teleskop, ale nikogo nie zauważyliśmy. Kontaktowaliśmy się z mężem Elisabeth, który stwierdził, że jego zdaniem „jeśli pogoda jest zła, pewnie zdecydują się na zejście”. Nie mamy żadnych wieści od żony Tomka. Nawet Ali Muhammud Saltoro jest bardzo zaniepokojony, jeśli do jutra nie dostaniemy żadnych nowych informacji, zdecyduejmy co dalej robić. 

 

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
Goryonline
 
2018-01-27
GÓRY
 

Nanga Parbat - Pomoc w drodze!

Komentuj 0
Łukasz Ziółkowski
 
2016-07-07
FOTO-VIDEO
 

Nanga Parbat: zjazd na nartach z 6500 na 4500 m

Komentuj 0
Goryonline
 
2016-04-12
FOTO-VIDEO
 

Tomek Mackiewicz o odwrocie spod Nangi

Komentuj 0
Łukasz Ziółkowski
 
Łukasz Ziółkowski
 
2016-02-26
GÓRY
 

NANGA PARBAT: KRÓTKA HISTORIA EKSPLORACJI

Komentuj 0
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com