facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2015-01-16
 

Kontrowersje wokół ataku Tomka Mackiewicza na Nanga Parbat

Wciąż brak informacji od Tomka Mackiewicza, który podczas wczorajszej łączności z krajem informował o planowanym na dziś (piątek, 16.01.2015) ataku szczytowym. Nie wiadomo więc, czy Tomek i Elisabeth wyruszyli w kierunku wierzchołka Nanga Parbat. Pozostaje nam czekać na kolejne wieści.

Tymczasem na stronie Daniele Nardi pojawiła się informacja, że podjęta przez Tomka Mackiewicza i Elisabeth Revol próba ataku nie została skonsultowana, ani nawet zakomunikowana reszcie ekipy „Nanga Parbat Winter Expedition 2015”, co powoduje jej podział na dwa niezależne zespoły, przy czym zespół Tomka, poprzez swoją decyzję, niejako samoistnie wykluczył się udziału w – do tej pory wspólnym – projekcie. 

 

Z treści oświadczenia zamieszcoznego na stronie możemy się dowiedzieć, że partnerzy wspinaczkowi Elisabeth Revol i Tomek Mackiewicz, bez uprzedzenia Daniele Nardi i reszty ekipy, zdecydowali się na próbę ataku na Nanga ParbatIch zachowanie stoi w sprzeczności z pierwotnym planem wspólnego zmagania się ze szczytem poprzez Żebro Mummery’ego aż po wierzchołek. Elisabeth i Tomek opuścili Base Camp siedem dni temu (8 stycznia) nie informując o swoich planach ani Daniele ani Ali Muhammeda – lokalnego przewodnika i przedstawiciela „Alpine Adventure Guides Pakistan”.


Decyzja Elisabeth Revol i Tomka Mackiewicza o samodzielnym ataku szczytowym, zmusiła lidera wyprawy, Daniele Nardi, do wysłania im przez telefon satelitarny wiadomości, w której informuje o fakcie opuszczenia przez nich projektu. Daniele, jego zespół, a także członkowie zaplecza logistycznego z Base Campu, pozostają mimo to gotowi do akcji, gdyby dwójce przydarzył się wypadek. 


Swoją decyzję Daniele motywuje nie tylko zasadami etyki górskiej, ale także odpowiedzialnością za członków swojej ekipy. Tomek i Elisabeth odrzucili bowiem propozycję Alego i ekspedycji dotyczącą przekazania im radia. Fakt ten sprawił, że uczestnicy projektu przebywający w Base Campie pozbawieni zostali informacji na tema ich stanu zdrowia i położenia.


Daniele Nardi zamierza kontynuować projekt „Nanga Parbat Winter Expedition 2015” wspólnie z Roberto Delle Monache.


źródło: danielenardi.org

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
Goryonline
 
2018-01-27
GÓRY
 

Nanga Parbat - Pomoc w drodze!

Komentuj 0
Łukasz Ziółkowski
 
2016-07-07
FOTO-VIDEO
 

Nanga Parbat: zjazd na nartach z 6500 na 4500 m

Komentuj 0
Goryonline
 
2016-04-12
FOTO-VIDEO
 

Tomek Mackiewicz o odwrocie spod Nangi

Komentuj 0
Łukasz Ziółkowski
 
Łukasz Ziółkowski
 
2016-02-26
GÓRY
 

NANGA PARBAT: KRÓTKA HISTORIA EKSPLORACJI

Komentuj 0
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com