facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2011-12-20
 

Na zimową rozgrzewkę - szkockie IX,10

Greg Boswell, Pete Macpherson i Guy Robertson wybrali się do Cairngorms, gdzie wyznaczyli nową drogę Siberian Tiger (IX,10).
Droga biegnie na trzecim żebrze Coire w Lochain, pomiędzy drogami The Vicar i The Demon. Wysoka cyfra stawia Siberian Tiger wśród najturdniejszych ekstremów szkockich poprowadzonych w stylu ground-up.Guy Robertson na pierwszym wyciągu. Fot. Pete Macpherson

Nie obyło się bez przygód. Pete Mecpherson na drugim wyciągu zaliczył solidny 11-metrowy lot. Trudności kumulują się w okapie, gdzie trzeba dobrze nagimnastykować się z podhaczaniem nóg. Podczas pokonywania okapu Petowi wyskoczyła dziabka, zawisł na jednej, by po chwili już polecieć w połogi teren.Pete w cruxie drogi na drugim wyciągu. Fot. Guy Robertson

Po tym locie, prowadzenie przejął Greg Boswell, który poprowadził już bez przygód drugi wyciąg. Niech komentarz Grega pokaże wam, czym pachnie wyznaczanie nowych dróg:

„To jest minus wyznaczania nowych dróg. Nigdy nie wiesz, czy droga którą wybrałeś, jest możliwa do przewspinania, lub czy możliwe będzie znalezienie miejsca na przelot, aby wycofać się. Lecz dlatego to robimy, dla PRZYGODY!”

Źródło: Ukclimbing.com
Bartek Pasiowiec
 
Goryonline
 
2018-11-14
GÓRY
 

Zmarł Paweł Zadarnowski, ratownik TOPR

Komentarze
0
 
Bartek Pasiowiec
 
2018-10-30
GÓRY
 

David Lama zdobywa samotnie Luang Ri w Himalajach!

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2018 Goryonline.com