facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2011-12-20
 

Na zimową rozgrzewkę - szkockie IX,10

Greg Boswell, Pete Macpherson i Guy Robertson wybrali się do Cairngorms, gdzie wyznaczyli nową drogę Siberian Tiger (IX,10).
Droga biegnie na trzecim żebrze Coire w Lochain, pomiędzy drogami The Vicar i The Demon. Wysoka cyfra stawia Siberian Tiger wśród najturdniejszych ekstremów szkockich poprowadzonych w stylu ground-up.Guy Robertson na pierwszym wyciągu. Fot. Pete Macpherson

Nie obyło się bez przygód. Pete Mecpherson na drugim wyciągu zaliczył solidny 11-metrowy lot. Trudności kumulują się w okapie, gdzie trzeba dobrze nagimnastykować się z podhaczaniem nóg. Podczas pokonywania okapu Petowi wyskoczyła dziabka, zawisł na jednej, by po chwili już polecieć w połogi teren.Pete w cruxie drogi na drugim wyciągu. Fot. Guy Robertson

Po tym locie, prowadzenie przejął Greg Boswell, który poprowadził już bez przygód drugi wyciąg. Niech komentarz Grega pokaże wam, czym pachnie wyznaczanie nowych dróg:

„To jest minus wyznaczania nowych dróg. Nigdy nie wiesz, czy droga którą wybrałeś, jest możliwa do przewspinania, lub czy możliwe będzie znalezienie miejsca na przelot, aby wycofać się. Lecz dlatego to robimy, dla PRZYGODY!”

Źródło: Ukclimbing.com
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2023-01-31
GÓRY
 

Anna Czerwińska – mogłyby to robić same baby!

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-01-31
GÓRY
 

Czong-Kemin bez wirusa / Tien-Szan

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-01-30
GÓRY
 

Zimowe Dhaulagiri

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-01-25
GÓRY
 

Trawers narciarski Bokami Boków

Komentarze
0
 
Goryonline
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com