facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

Na Elbrusie odnaleziono dwa ciała. To Polacy. Trzecia osoba wciąż jest poszukiwana

Na zachodnim zboczu Elbrusa znaleziono ciała Polaków. 

Wczoraj [18.08.2015] informowaliśmy:


Poszukiwania trzech polskich turystów rozpoczęły się wczoraj – wieczorem na wysokości 5300 m ratownicy znaleźli plecak z paszportem jednego z nich – i zostały wznowione dziś rano. Najprawdopodobniej na wysokości około 5500 m zeszli oni ze szlaku i zabłądzili.

 

Dziś znaleziono ciała trzech osób – do tej pory ani rosyjskie władze ani polska ambasada nie potwierdziły jednoznacznie, że to Polacy – które wypatrzyli piloci helikoptera. Znajdują się na wysokości 5300 - 5400 m. Dopiero kiedy zostaną ściągnięte na dół przez udających się tam ratowników, możliwe będzie ustalenie ich tożsamości. Dziś [19.08.2015] wiadomo już na pewno, że odnalezione osoby, to zaginieni Polacy – informację tę potwierdził w rozmowie z TVN24 rzecznik Ambasady RP w Polsce Bartosz Cichocki. Okazało się jednak, że odnaleziono ciała dwóch, a nie jak wcześniej podawano trzech osób. Los ostatniej z nich w dalszym ciągu nie jest znany, a rosyjskie służby przerwały akcję poszukiwawczą ze względu na złe warunki pogodowe.


Powodem wypadku było najprawdopodobniej odłączenie się trójki od sześcioosobowej grupy podczas zejścia w warunkach ograniczonej widoczności. 


Polacy, którzy zginęłi na Elbrusie byli członkami Polskiego Klubu Alpejskiego. Na stronie PKA zamieszczona została informacja:


"Z ogromnym żalem informujemy, że dziś rano pod szczytem Elbrusa znaleziono najprawdopodobniej ciała dwóch (informacja zakualizowana 18.08.2015 o godz. 17:01) Naszych Kolegów. Jesteśmy w stałym kontakcie z grupą ratowników oraz z Rodzinami. Do czasu ustalenia szczegółów, osobom postronnym nie będziemy przekazywali informacji. Łączymy się w smutku z Rodzinami Naszych Kolegów, jesteśmy do Waszej dyspozycji".

źródło: radio ZET, gazeta.pl, rmf24.pl, tvn24.pl, wyprawy.net

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
Łukasz Ziółkowski
 
2016-07-07
GÓRY
 

Wypadek Polaków na Gasherbrumie

Komentuj 0
Łukasz Ziółkowski
 
2016-05-23
GÓRY
 

Ruszyła zbiórka na polską wyprawę na K2

Komentuj 0
Łukasz Ziółkowski
 
2016-05-12
GÓRY
 

Tragedia na Makalu - nie żyje dwóch Szerpów

Komentuj 0
Piotr Michalski
 
2015-11-25
GÓRY
 

Elbrus ze sztangą

Komentuj 0
Łukasz Ziółkowski
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com