facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2016-05-23
 

Ruszyła zbiórka na polską wyprawę na K2

Wyprawa potrwa od 16 czerwca do 5 sierpnia i ma być ostatecznym sprawdzianem i przygotowaniem przed planowaną zimową ekspedycją na jedyny niezdobyty ośmiotysięcznik. Kierownikiem wyprawy jest Jerzy Natkański, w jej składzie znaleźli się natomiast Jarosław Botor, Marek Chmielarski, Mariusz Grudzień, Paweł Michalski i Piotr Tomala. Ekipa polskich himalaistów będzie się wspinać drogą pierwszych zdobywców, czyli Żebrem Abruzzi.

 
Na profilu zbiórki piszą:

 

„Sięgać chmur, sięgać nieba, sięgać szczytów! To idea, która przyświeca ekipie niestrudzonych, polskich himalaistów, planujących zimową wyprawę na K2 – ostatni z niezdobytych jeszcze zimą ośmiotysięczników! Zanim jednak podejmą to najtrudniejsze z wysokogórskich wyzwań, latem 2016 roku spróbują okiełznać „górę gór”, podejmując kolejną próbę sił przed tym historycznym dokonaniem!

 

Celem letniej wyprawy sześciu polskich himalaistów jest zdobycie drugiego szczytu świata o wys. 8611 m n.p.m. i jednocześnie, jak najlepsze przygotowanie techniczne, logistyczne i personalne do zimowego szturmu na K2.

 

To właśnie zimowa wyprawa na K2, do której himalaiści będą przygotowywać się latem - może dać w końcu Polakom upragnioną szansę zatknięcia biało-czerwonej flagi na nieosiągniętym dotąd w warunkach zimowych szczycie!”

 

 

Jeżeli chcecie wesprzeć wyprawę, możecie to zrobić TUTAJ. Do zebrania jest 138 000 zł. 

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
Kinga
 
2024-01-12
GÓRY
 

Oblicza K2

Komentuj 0
Goryonline
 
Goryonline
 
Goryonline
 
2018-01-27
GÓRY
 

Nanga Parbat - Pomoc w drodze!

Komentuj 0
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com