facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2014-07-31
 

Marcin Kaczkan i Janusz Gołąb weszli na szczyt K2

Właśnie dotarła do nas wiadomość, że również Marcin Kaczkan zameldował się na wierzchołku K2!!!

 

 

Rano informowalismy was o sukcesie Janusza Gołębia na K2. Teraz dotarła do nas informacja, że również Marcin Kaczkan zameldował się na szczycie. I co ważniejsze jest już w obozie czwartym w towarzystwie pozostałych Polaków. Jutro planują zejście do bazy.

 

Przypomnijmy, że polska wyprawa wspinała się drogą pierwszych zdobywców, czyli Żebrem Abruzzi. Baza jest położona na lodowcu Godwin Austin na wysokości 5300 metrów. Stąd droga prowadzi dalej lodowcem podstawy południowej ściany w kierunku podstawy południowo - wschodniego filara (Żebro Abruzzi), gdzie jest miejsce obozu I na wysokości około 6100 metrów Dalej droga pnie się w górę poprzez trudny technicznie komin House'a do obozu II (6700 m n.p.m.) i poprzez Czarną Piramidę do obozu III (7300 m n.p.m.) 

 

Obóz IV znajduje się na tzw. Ramieniu na prawie 8000 m n.p.m. Stąd właśnie nastąpił ostateczny atak na szczyt i tutaj w tym momencie znajduje się czwórka polskich wspinaczy.

 

Pamiętajmy, że droga Abruzzi to najtrudniejsza spośród standardowych dróg na ośmiotysięczniki - szczególnie trudna podczas zejścia.


źródło: polskihimalaizmzimowy.pl

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
Kinga
 
2024-01-12
GÓRY
 

Oblicza K2

Komentuj 0
Goryonline
 
Goryonline
 
Goryonline
 
2018-01-27
GÓRY
 

Nanga Parbat - Pomoc w drodze!

Komentuj 0
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com