facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

Łukasz Dudek na Cimach

Póki co tegoroczny sezon to konfrontacja Łukasza z naszymi rodzimymi ekstremami. Działając głównie w okolicach Wielkiej Cimy częstochowianin sprawdzał się na coraz to trudniejszych drogach.
Po wczesnowiosennych przejściach dróg Prawie wszystko na sprzedaż oraz Podarunku, Łukasz skupił swoje wspinanie na najbardziej imponujących jurajskich płytach czyli podzamczańskich Cimach, a konkretnie na tej Wielkiej.

Na pierwszy ogień poszła Kurcjata trzeźwości VI.6, a już dzień później w wykazie pojawia się Charitka VI.5+, która według Łukasza jest najtrudniejszym 8a w Polsce.

Kolejny weekend, kolejne drogi. Potęga trójkątów VI.6+ jest zapowiedzią tego, co zdarzyło się dnia kolejnego. Pijane trójkąty VI.7 to trzecia droga pod względem trudności na Wielkej Cimie po Pierwszym kroku ku doskonałości VI.7+/8 i Power of love 1/2 VI.8. Linia trzyma do samego końca i jest to według Łukasza wzorzec stopnia VI.7. Po tym prowadzeniu do pełni cimowego szczęścia `Duderowi` potrzebne były dwie najtrudniejsze drogi.

Dwa tygodnie po uporaniu się z Pijanymi trójkątami pada kolejny ekstrem. Pierwszy krok ku doskonałości to droga Mirka Wódki z 2007 roku wyceniona przez autora na VI.7+/8. Jedak Łukasz sugeruje dość istotne przecenienie drogi na VI.6+/7 lub VI.7. Do `wyzerowania` Wielkiej Cimy została już tylko droga Power of love 1/2, ale przy obecnej aurze nie wiadomo, kiedy Łukasz wróci na podzamczańską ziemię...
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2021-09-02
WSPINACZKA SPORTOWA
 

„Nasze Skały” – prośba o respektowanie zasad w skałkach

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2021-04-15
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Baza informacji o ptasich gniazdach

Komentarze
0
 
Weronika Biernacka
 
2021-03-30
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Pierwsze 9b+ w Siuranie - Will Bosi prowadzi "King Capella"

Komentarze
0
 
Bartek Pasiowiec
 
Bartek Pasiowiec
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2021 Goryonline.com