facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2017-07-22
 

Lornetka Trophy 10 x 28 / Bushnell

Chyba żadnego miłośnika gór nie trzeba przekonywać do faktu, że lornetka w kieszeni plecaka to niezbędny ekwipunek, pozwalający w jeszcze pełniejszy sposób cieszyć się pobytem w pięknych okolicznościach przyrody. Ostatnio mia­łem okazję przetestować w górach sprzęt znanej marki Bushnell, do moich rąk trafił bowiem model Trophy 10 × 28.

 

 

Lornetka jest dość poręczna i lekka (waży zaledwie 340 gramów). Oferuje jednak zupełnie wystarczające, dziesięciokrotne powiększenie, co w połączeniu z wysoką transmisją światła daje naprawdę wyraźny, ostry obraz oraz pełną wierność kolorów. Zastosowano w niej kilka nowoczesnych technologii, aby jeszcze bardziej podnieść jakość obrazu:

• FMC (Fully MultiCoated) – wszystkie granice powietrze-szkło zostały wielokrotnie pokryte powłokami antyrefleksyjnymi,

dzięki czemu zminimalizowano niepożą­dane odbicia i straty światła przechodzącego przez układ optyczny;

• BaK-4 – najwyższej jakości szkło optyczne, z którego zostały wykonane zastosowane w lornetce pryzmaty. Oferują one jasność i czystość obrazu na poziomie nieosiągalnym dla lornetek, w których wykorzystano tańsze szkło optyczne;

• Water Proof – tubusy lornetki zostały wypełnione suchym azotem i uszczelnione za pomocą O-ringów, co zapobiega wewnętrznemu zaparowaniu soczewek, a tak­że czyni lornetkę odporną na deszcz, pył i chwilowe zanurzenie.

 

Co to oznacza dla nas? To, że jakość obrazu jest nieporównywalna z tańszymi produktami. Nawet w wilgotnym klimacie szkła nie parują, a podczas obserwacji w trudnych warunkach (odblaski na wodzie, zmrok) nadal wszystko widać jak na przysłowiowej dłoni.

 

Ogromnym plusem, który docenimy podczas wycieczki, są niewielkie rozmiary lornetki. Sprzęt z łatwością mieści się w du­żej kieszeni spodni lub w jednej z mniejszych kieszeni plecaka. Powłokę wykonano z wysokiej jakości gumy o antypoślizgowej fakturze, dzięki czemu lornetka pewnie „siedzi” w ręce nawet podczas deszczu lub mrozu. To rozwiązanie zabezpiecza ją także przed uszkodzeniem podczas uderzenia lub upadku. Życie ułatwia nam też dołączony  przez producenta wytrzymały pokrowiec. Podsumowując – model Trophy 10 × 28 to naprawdę dobry sprzęt, który doskonale sprawdza się w terenie.

 

Powiększenie: 10 • Średnica obiektywu: 28 mm • Pole widzenia (m/1000 m): 100 m • Minimalny focus: 3,3 m • Szkło optyczne: BaK-4 • Korekcja dioptryczna okularu • Waga: 340 g • Cena: 499 zł

 

Testował / Maciek Szopa

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2023-12-20
SPRZĘT
 

Pomysły na prezenty dla pasjonatów gór

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-11-17
SPRZĘT
 

Fascynujący świat skitouringu

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com