facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2018-05-29
 

Kurtka Outdry Ex ECO Down / Columbia

Nowatorskie rozwiązania zastosowane w kurtce OutDry Extreme ECO Down zwracają uwagę nie tylko osób wyczulonych na techniczne nowinki. Na pewno bardzo intrygującym elementem są szwy laminowane taśmą… od zewnątrz! Wprawne oko dostrzeże też zgrzewane połączenia komór z puchem oraz nietypową, jakby „ceratową” strukturę zewnętrznego materiału. Jednak najciekawsza moim zdaniem jest sama koncepcja kurtki, która łączy konstrukcję „shella” z lekką warstwą termiczną. Czy udanie? O tym poniżej.

Wydaje się, że wszystkie nietypowe rozwiązania charakteryzujące ten model są następstwem zastosowania membrany OutDry Extreme, która znajduje się na zewnątrz materiału. Z tego wynika nietypowy wygląd, ale też istotniejsze zalety, jak doskonała hydrofobowość – tworzywo membrany ma właściwości podobne do teflonu, dzięki czemu krople wody spływają bez przeszkód. Sprawia też, że bardzo trudno je zabrudzić, a zanieczyszczenia łatwo usunąć. Z tego powodu odzież z OutDry Extreme oferowana jest  również jako biała – tym razem bez obaw, że po wycieczce ciuchy trafią prosto do prania. Dzięki hydrofobowym właściwościom membrany w procesie produkcji nie zastosowano impregnatów opartych na perfluorowęglowodorach (PFC), mających bardzo niekorzystny wpływ na środowisko.    Kurtka ocieplona jest cienką warstwą puchu, która okazuje się dobrana idealnie do aktywności w zimne dni – o ile nie męczymy się naprawdę intensywnie, trudno odczuć w niej efekt przegrzania, a membrana doskonale radzi sobie z odprowadzaniem wilgoci. Oczywiście dłuższe momenty bezruchu na mrozie sprawiają, że chłód zaczyna wkradać się pod materiał, jednak jako lekko ocieplona warstwa zewnętrzna model ten okazuje się bardzo uniwersalny.  I jak na warstwę zewnętrzną przystało, perfekcyjnie zabezpiecza przed opadami. 


 

Bardzo fajny, dopasowany krój sprawia, że kurtka ta świetnie prezentuje się na co dzień, jednak praktyczne rozwiązania, jak duże wewnętrzne kieszenie na rękawice lub gogle skutecznie przypominają, że jest to funkcjonalna odzież na narty lub górską wycieczkę w chłodniejsze dni. 

Ocieplina: puch 700 cuin z certyfikatem RDS • Praktyczne szczegóły: 2 kieszenie boczne, 4 otwarte kieszenie wewnętrzne  Technologie: membrana OutDry Extreme, łączenie komór Heat Seal • Waga: 410 g (rozmiar M) • Cena: 1249,99 zł (999,99 zł z ociepliną syntetyczną)

 
Testowała / Beata Potocka

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-03-28
SPRZĘT
 

Ostatnie buty trekkingowe, jakie kupisz

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com