facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2015-09-28
 

Kurtka Adze marki Patagonia z Polartec

Miałem okazję testować odzież Patagonii kilka razy, dlatego z wielkim zaciekawieniem i radością ubrałem na siebie jedną z nowszych propozycji softshelli marki Patagonia – kurtkę Adze.

Adze posiada dwie zewnętrzne kieszenie, są one wykonane z fleecu, dzięki czemu trzymając ręce w kieszeni, czujemy przyjemne ciepło. Na pewno jest to przydatne w chłodniejsze dni, gdy zapomnimy wziąć rękawiczki. Do dyspozycji mamy jeszcze jedną kieszeń wewnętrzną, niestety niezbyt dużą, ale wystarczającą, aby zmieścić portfel, telefon czy klucze.

 

Podobne miłe wykończenie ma kołnierz – od wewnątrz posiada polarową wyściółkę, dzięki czemu mamy dodatkowe uczucie ciepła i komfortu. Generalnie kurtka jest dosyć dobrze dopasowana do ciała, a dodatkowo można podopinać sobie mankiety rzepem, a u dołu kurtki wyregulować ściągaczem.

 

Waży ok. 600 g. W mojej opinii to niewiele. Wybierając się na lekkie wycieczki górskie, kiedy wiemy, że nie będziemy narażeni na długie intensywne opady, spokojnie możemy odchudzić plecak o kurtkę zewnętrzną. Zimą z kolei, kiedy się ruszamy, kurtka ta całkowicie wystarczy jako wierzchnia. Oczywiście kiedy czeka nas dłuższy brak ruchu, np. podczas asekuracji, może się okazać, że „docieplenie” kurtką puchową lub primaloftem będzie konieczne.

 

 

Wyposażona jest w Polartec Windbloc. Co to jest? Dzianiny te są zaprojektowane do aktywności o niskim lub średnim poziomie natężenia oraz gdy potrzebujemy dodatkowej wierzchniej ochrony. Świetnie nada się taka kurtka zatem na rower, górską wędrówkę czy wspinaczkę, zwłaszcza w sytuacji, gdy nie mamy zbyt wiele miejsca w plecaku. Będzie również doskonała na spacery czy codzienne użytkowanie podczas wczesnej wiosny, gdy rano i wieczorem jest jeszcze naprawdę zimno. W chłodne lato przyda się jako dodatkowe zabezpieczenie na górskie eskapady czy wieczorne ognisko na biwaku. Z kolei późną jesienią żaden listopadowy wiatr nie będzie nam straszny. Zimą, jeśli tylko nie ma przeraźliwego mrozu, spokojnie będzie można używać kurtkę podczas aktywności typu biegówki, skitury czy wędrówki na rakietach śnieżnych. Można powiedzieć że Polartec® Windbloc® łączy w sobie ciepło dzianin termicznych (np. polara czy bluz polarowych) z membraną z poliuretanu. Otrzymujemy zatem w jednej kurtce połączenie, na które kiedyś składało się kilka warstw odzieży. Zmniejszamy dzięki temu ciężar plecaka oraz liczbę warstw potrzebnych do ochrony i izolacji.

 

Reasumując, Adze to ciekawa kurtka turystyczna, wspinaczkowa, rowerowa i miejska. Polecałbym ją na wypady w góry, także do jazdy na rowerze w chłodniejsze jesienne czy zimowe dni. Świetnie sprawdzi się również podczas wycieczek skiturowych. Generalnie jest to odzież do wszelkich aktywności, gdy się intensywnie ruszamy i jednocześnie potrzebujemy chronić przed wiatrem. Pamiętajmy jednak, że w przypadku intensywnego deszczu potrzebujemy dodatkowej ochrony.

Tekst: Darek Gruszka

 

Pełna wersja recenzji dostępna na:

http://www.ceneria.pl/Kurtka_Adze_marki_Patagonia._Kurtka_na_rozne_aktywnosci,11510,444,0,1,I,informacje.html


Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-03-28
SPRZĘT
 

Ostatnie buty trekkingowe, jakie kupisz

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com