facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2017-08-24
 

Książki gór polecają

Książki Gór mają przyjemność przedstawić, a także polecić, kilka niezwykłych książek. Niektóre z nich już zapomniane, a niektóre wszechobecne w życiu każdego czytelnika. Każda z propozycji znajdująca się na liście dotyczy niezywkłych wypraw oraz wielkich ludzi, którzy w wyjątkowy sposób wpływają na czytelnika.

Więcej niż ryzyko - Rozmowy z AlpinistamiWięcej niż ryzyko


Kto nie zadaje sobie pytania, dlaczego ludzie się wspinają ryzykując życie? Po co to robią? Nicholas O’Connell rozmawiał z siedemnastoma alpinistami, tymi, którzy ukształtowali dzisiejsze oblicze wspinania starając się odpowiedzieć na to nurtujące pytanie. Nicholas O’Connel odbywał dalekie podróże w różne strony świata, aby dać swym rozmówcom szansę swobodnej wypowiedzi, osobistej interpretacji ich poglądów. Dyskretnie prowokowani przez autora z ogromną szczerością ujawniali zakamarki swej osobowości i przełomowe momenty swych górskich karier.

 

 Zamów już teraz

 

 

 

 

 

Duchy powietrza - literatura górskaDuchy powietrza


To autobiografia Kurta Diembergera, jedynego żyjącego wciąż himalaisty, który może pochwalić się pierwszymi wejściami na dwa, z czternastu ośmiotysięczników Broad Peak w 1957 i Dhaulagiri w 1960 roku. Eskimoskie powiedzenie, które stało się mottem życiowym tego wspinacza “Tylko Duchy Powietrza wiedzą, Co na mnie czeka za górami, Ale cały czas podążam dalej…”. Podróże, wyprawy i znowu podróże. Wraz z autorem przenosimy się z kontynentu na kontynent.

 

 
 Zamów już teraz

 

 

 

 

 

 

Dhaulagiri 1985 Himal Cu-Cu-RaHimal Cu-Cu-Ra Dhaulagiri 1958


Książka opisująca jedną z wypraw na Dhaulagiri “obrazuje w sposób właściwy olbrzymi trud i ryzyko, jakie biorą na siebie wspinacze, atakujący najwyższe cele wysokogórskie, ośmiotysięczne olbrzymy himalajskie. Autor przedstawia sugestywnie, bez cienia przesady, cały ogrom zapału, energii, odwagi, inicjatywy i sprawności ekipy alpinistów i tragarzy-Szerpów w walce z przyrodą górską”.

 

 
 Zamów już teraz

 

 

 

 

 

 

 

Chiński maharadża - marzenie o wspinaczceChiński maharadża


Książka dla tych co lubią filozoficzne podejście do życia. Opowieść inna niż wszystkie. Wojtek Kurtyka w interesujący, odmienny sposób opisuje przeżycia wspinacza i to, co się dzieje w jego głowie. Ciekawy, psychologiczny opis oraz humor pisarza sprawiają, że książkę czyta się szybko i przyjemnie pod warunkiem, że stara się zrozumieć i “wejść w skórę” Wojtka Kurtyki.

 

 

 Zamów już teraz

 

 

 

 

 

 

 

Czekan porucznika Denis UrubkoCzekan porucznika


“Zbiór opowieści o zdobywaniu szczytów i przełamywaniu barier. Nie jest to zestaw suchych relacji dla znawców i pasjonatów wspinaczki, ale opowiadania tętniące życiem. Niektóre z nich wzbudzają autentyczny podziw, inne wywołują śmiech, wszystkie jednak dotykają spraw uniwersalnych - życia i śmierci, wolności, miłości i przyjaźni, a przede wszystkim motywują do zdobywania kolejnych życiowych szczytów”.

 

 

  Zamów już teraz

 

 

 

 

 

 

Dźwięk grawitacji SimpsonDźwięk grawitacji

 

“Zabrakło mu tchu, kiedy zginęła. Łatwość z jaką to się stało, wstrząsnęła nim. Wyrwany z niespokojnego snu, natychmiast oprzytomniał z mrożącą krew w żyłach świadomością”. Książka już od pierwszych linijek budzi napięcie i przerażenie. Jest to pierwsza powieść autora “Dotknięcie pustki”.

 


 Zamów już teraz

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-05-16
Tylko w GÓRACH
 

Pierwsze wrażenie

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-05-10
Tylko w GÓRACH
 

Wspinanie w Dolinie Yen Thinh – Wietnam

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-04-26
Tylko w GÓRACH
 

Baruntse – bogini zakrywa oblicze

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-04-24
Tylko w GÓRACH
 

Gra w nowe linie

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-04-22
Tylko w GÓRACH
 

Arktyczny freeride – Svalbard

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com