facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2017-05-25
 

Książki gór polecają

Książki Gór mają przyjemność przedstawić, a także polecić, kilka niezwykłych książek. Niektóre z nich już zapomniane, a niektóre wszechobecne w życiu każdego czytelnika. Każda z propozycji znajdująca się na liście dotyczy niezywkłych wypraw oraz wielkich ludzi, którzy w wyjątkowy sposób wpływają na czytelnika.

Wanda Rutkiewicz na jednej linie


Wanda Rutkiewicz na jednej linie

 

Książka o najsłynniejszej polskiej himalaistce jest swego rodzaju osobistym dziennikiem Wandy. Jest to opowieść o początkach jej wspinaczki, jakie miały miejsce w Karkonoszach, a które poprowadziły ją w góry najwyższe. W książce tej poznamy dom rodzinny Wandy, codzienne życie oraz jej silny charakter, który pomagał himalaistce walczyć o swoje w ciężkich dla kobiety czasach. Jest to także i przede wszystkim opowieść o miłości tej sławnej Polki do gór, jej pasji i trudnościach z jakimi Wanda musiała się zmagać dążąc do wybranego celu.


Zamów już teraz


 


 

Niewidzialne granice - Kilian Jornet


Niewidzialne granice


Każdy z nas ma swoje granice, bariery. Dla jednych niemożliwe do przejścia, a dla drugich prawie niewidoczne. Jak daleko można je przeciągać? Do jakich granic człowiek może się posunąć? Kilian Jornet w przejmujący i szczery sposób zachęca nas do wyruszenia w daleką podróż i pokonania własnych niewidzialnych granic.

 

Zamów już teraz

Żywot wspinacza strachliwego


Żywot wspinacza strachliwego

 

“Książka podróżnicza, ale nie po krajach i górach(...), ale po życiu”. Żywot wspinacza strachliwego, jest opowieścią interesujących perypetii z życia autora. Jacek Kamler, urodzony w 1933 roku wiele podróżował. Bywał w Azji, mieszkał w Afryce, wspinała się w wielu zakątkach świata i spotkał ciekawych ludzi. Jest on barwną postacią, która potrafi ciekawie i często w zabawny sposób opowiadać historie ze swojego życia. 

 

Zamów już teraz 

 

 

 

Dwie Kangczendzongi - pod redakcją Piotra Młoteckiego


Dwie Kangczendzongi


To dokumentalna opowieść o III Polskiej Wyprawie w Himalaje Nepalu wiosną 1978 roku podczas której zdobyto dwa dziewicze ośmiopółtysięczne wierzchołki górskie - Kangczendzongę Południową i Kangczendzongę Środkową. Książka ta ukazuje nie tylko dramatyczną walkę ekipy o osiągnięcie celu wyprawy, ale również sam proces organizacji czy też wrażenia z podróży. Opisane są tutaj również ciekawe informacje i spojrzenia na tę samą sytuację z punktu widzenia różnych osób, przez co, opisy stają się obiektywne.  

 

Zamów już teraz

 


 

 


W lodowym świecie Trolli


W lodowym świecie Trolli


Są to cztery opowiadania o czterech zwycięskich wyprawach mających miejsce w górach  Norwegii oraz krótka charakterystyka rejonu Romsdal i wykaz I wejść, stanowiących pewne podsumowanie alpinistycznej działalności Polaków w tym rejonie. Wyprawy te, są to wyprawy zimowe, które odbyły się w latach 1972-1977. Opowiadania: “Zdradziecki komin”, “Filar spełnionych marzeń”, “Direttisima”, “W Ścianie Trolli”.


Zamów już teraz  

W podziemiach tatrzańskich - Stefan Zwoliński


W podziemiach tatrzańskich


Książka ta jest cennym źródłem informacji topograficznych i naukowych o jaskiniach tatrzańskich. Mimo upływu czasu, nie ulega ona dezaktualizacji.  Jest ona zarazem kroniką początków polskiej speleologii połączoną z osobistymi wspomnieniami autora, który przez prawie siedemdziesiąt lat zajmował się jaskiniami, głównie tatrzańskimi. W podziemiach tatrzańskich jest ważną w polskiej literaturze popularyzacją jaskiń i speleologii.  


Zamów już teraz

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-02-07
Tylko w GÓRACH
 

Nie wiem co zdarzy się jutro – Denis Urubko

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-02-05
Tylko w GÓRACH
 

10 Naj…

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-02-02
Tylko w GÓRACH
 

Nauka pokory – Jacek Czyż wspomina pamiętne rysy off-width

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-01-29
Tylko w GÓRACH
 

Kacper Tekieli (1984–2023) – In Memoriam

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-01-22
Tylko w GÓRACH
 

Korona Krety

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com