facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

Kolejna "łańcuchówka" Ondry – tym razem 2 x 8c OS

Adam Ondra, jak już wiele razy było pisane, to człowiek z innej planety. Nie tylko zachwyca poszczególnymi przejściami, ale także ich intensywnością. Powinna być chyba założona w serwisie osobna zakładka tylko dla niego?
Po krótkiej, aczkolwiek owocnej wizycie w Erto (patrz: news), przyszła kolej na kolejny włoski rejon - Covolo. Jeszcze 19 kwietnia załoił on w Erto oesem przepiękną Mocho 8b, a już następnego dnia w nieodległym Covolo przechodzi zestaw: Ghegoro 8b+, Angi Tode 8b+, Le Dita del guerriero 8b, Super Titi 8a+. Niejednemu wystarczyłoby to na cały sezon wspinania, ale dla Ondry to była tylko rozgrzewka przed tym, co miało się zdarzyć w kolejnym dniu…

Pomimo że większość dróg w rejonie jest nie w pełni naturalna (czytaj: podkute chwyty), to jednak Czech podsumował kolejny dzień wspinania jako “perfekcyjny” – a czy mógł inaczej onsajtując po kolei: Una Vida Nomada 8c, Nagay 8c, Shalom 8b/b+, Balla coi lupi 8a+/b?

Podsumowując tegoroczne osiągnięcia – poprowadził on OS-em w tym roku pięć “ósemek ce” na osiem wszystkich dróg zrobionych w tym stopniu. Niezła średnia wychodzi. Kiedy zatem “pęknie” 8c+?

Dopełniając formalności, w następnym dniu poprowadził stary projekt Super Ale w drugiej próbie. “Za trudny na 8c, za łatwy na 8c+” – podsumowuje trudności Adam Ondra.

(tm)

Więcej o wyczynach młodego Czecha we Włoszech można przeczytać w poprzednich newsach:

Ondra Giro d`Italia

Włochy Adama Ondry...

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2021-09-02
WSPINACZKA SPORTOWA
 

„Nasze Skały” – prośba o respektowanie zasad w skałkach

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2021-04-15
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Baza informacji o ptasich gniazdach

Komentarze
0
 
Weronika Biernacka
 
2021-03-30
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Pierwsze 9b+ w Siuranie - Will Bosi prowadzi "King Capella"

Komentarze
0
 
Bartek Pasiowiec
 
Bartek Pasiowiec
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2021 Goryonline.com