facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2011-05-23
 

Kinga Baranowska przerywa akcję górską

Kinga Baranowska musiała podjąć niezwykle trudną decyzję. Podczas wyjścia szczytowego jej partner wspinaczkowy Fabrizio Zangrilli dostał  poważnej infekcji ucha. Jego stan nie pozwolił na kontynuowanie akcji górskiej.
Kinga zdecydowała się wrócić z nim do bazy. W Himalajach wszystko się dzieje zero-jedynkowo. W tym przypadku nie było miejsca na brawurę. Zdrowie i bezpieczeństwo były na pierwszym planie.
 
Kinga i Fabrizio zostali zatrzymani w obozie II. Dotarli do niego w dobrym stylu i spędzili tam noc, która okazała się skrajnie trudna dla Amerykanina. Okazało się, że dopadła go infekcja ucha. Następnego dnia inny zespół dostarczył Zangrilliemu antybiotyk. Sytuacja wymusiła kolejny dzień oczekiwania. Resztę przedstawia Kinga w swojej zwięzłej relacji: – Wstaliśmy o 4 rano i wcześnie ruszyliśmy do „trójki“. Niestety Fabrizio podczas wspinaczki zaczął się czuć źle i był coraz słabszy. W końcu ledwo powłóczył nogami. Myślę, że antybiotyk mógł go osłabić. Zdecydowałam się zejść z nim do bazy, teraz odpoczywa. Reszta ekipy w nocy wyruszyła na szczyt.

Powrót do bazy nie przekreśla kolejnej próby ataku. – Potrzebujemy trochę czasu na odpoczynek. Potem się zastanowimy co dalej – stwierdziła Kinga.

 
Regularne relacje (również  phonecasty) Kinga zamieszcza na swojej stronie:


www.kingabaranowska.com oraz na oficjalnym profilu na Facebooku: www.facebook.com/KingaBaranowskaClimber
 
 


Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-04-24
GÓRY
 

Ewoucja w zimowym sprzęcie

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-04-18
GÓRY
 

Dream Line 2024 – Anna Tybor wyrusza w Himalaje

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-03-25
GÓRY
 

Ferraty w Dolomitach – przegląd subiektywny

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-03-04
GÓRY
 

Tomek Mackiewicz. Pięć zim pod Nanga Parbat

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com