facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2021-07-22
 

Katarzyna i Lech Dutkiewicz - „Dolomity na ferratach”. Dwa przewodniki w cenie jednego!

Zapewne wiele osób ucieszy wieść, że entuzjastycznie przyjęty przewodnik „Dolomity na ferratach” doczekał się kontynuacji. Co więcej, obydwa tomy można teraz zakupić w cenie jednego. 

 

Przypomnijmy: 


Część pierwsza zawiera opisy 48 ferrat z 7 rejonów Dolomitów: Sella, Fanes, Passo Falzarego, Tofany, Cristallo, Sorapiss, Puez-Odle. Na ponad pięciuset stronach każdy znajdzie trasę dla siebie. Autorzy zadbali o urozmaicenie: są tu ferraty dla początkujących i zaawansowanych, są krótkie na „wypad przed obiadem” i długie, wyczerpujące całodniowe wycieczki. Są trasy i ferraty różniące się mocno w charakterze, sposobie prowadzenia w terenie i na różnej skale, kruchej ale z wieloma chwytami, lub gładkiej, pionowej gdzie wspinaczka staje się trudniejsza. Wszystko okraszone pięknymi zdjęciami (bo jakieżby być mogły?) górskiego krajobrazu.

 

Z kolei część druga przewodnika skupia się na obszarze Sesto. Nie oznacza to bynajmniej monotonii – jest to bardzo zróżnicowany region. Jak piszą we wstępie autorzy:

 

Prezentujemy w nim słynną Ferratę na Monte Paterno, Sentiero delle Forcelle czy Ferratę na Torre Toblin. Wszystkie położone w atrakcyjnej i pełnej turystów części Sesto, tuż przy ikonie Dolomitów – TRE CIME.


Nieco dalej na północny-wschód jest mniej uczęszczana a fascynująca część obszaru Sesto. Są tu długie i bardziej wyczerpujące, ale urzekające spokojem i krajobrazami trasy: ferraty w słynnym obejściu Popera czy te prowadzące na Croda Rossa di Sesto. Mamy nadzieję, że ten obszar zachwyci was równie mocno jak nas.


I niech nikogo nie zwiedzie forma przewodnika. „Dolomity na ferratach” to dużo więcej: czytelnik znajdzie tu użyteczne porady, wskazówki dotyczące dojazdu i mnóstwo dodatkowych opowieści. Polecamy! 


Warto również zajrzeć (i zostać na dłużej) na oficjalną stronę internetową przewodnika - https://dolomitynaferratach-przewodnik.pl/ Znajdziecie tam jeszcze więcej informacji, map oraz bloga autorów. 


Komplet dwóch przewodników w twardej oprawie możecie zakupić w promocyjnej cenie w naszej księgarni KsiążkiGór.

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2023-01-09
HYDEPARK
 

Bhutan – kraj szczęśliwych ludzi

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-01-03
HYDEPARK
 

"Lunana. Szkoła na końcu świata"

Komentarze
0
 
Goryonline
 
Goryonline
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com