facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2020-12-11
 

Katarzyna i Lech Dutkiewicz - „Dolomity na ferratach - przewodnik, tom I”

Książka w twardej okładce, 48 ferrat w  7 obszarach Dolomitów, 300 zdjęć, mapki 7 regionów, topo ferrat, najważniejsze informacje związane z każdą trasą i jej trudnościami, wskazówki, odniesienia historyczne i anegdoty. Łącznie 536 stron.

 

Tom 1 obejmuje:


Gruppo del Sella e del Sassolungo, Gruppo delle Tofane, Gruppo del Cristallo e Pomagagnon, Gruppo del Sorrapiss, Gruppo di Fanes, Passo Falzarego, Puez-Odle.

 

Ferrata lub via ferrata (droga żelazna) to ubezpieczona trasa górska, czasem prowadząca po pionowych ścianach, zapewniająca emocje nie mniejsze niż klasyczna wspinaczka, a czasem to tylko zabezpieczenie trudniejszego odcinka łatwej, turystycznej ścieżki sentiero attrezzato. 

 

Dlatego każdy znajdzie tu trasy dla siebie:

 

Ci, którzy chcą ambitnej, wymagającej wspinaczki z kilkusetmetrowymi przepaściami pod stopami będą zachwyceni trasami takimi jak Ferrata Ski Club 18, Ferrata Piazzetta czy Ferrata Tomaselli.

 

Ci, którzy lubią długie, wyczerpujące ale nie tak trudne technicznie trasy wybiorą się na Cristallo po którym prowadzi Sentiero Ivano Dibona i Ferrata Marino Bianchi albo na jedną ze słynnych Tofan: Tofanę di Dentro, na którą prowadzi Ferrata Formenton czy Tofanę di Rozes z Ferratą Lipellą.

 

Trasy takie jak Via ferrata in memoriam Günther Messner czy Sentiero attrezzato Vallon Bianco to propozycja dla tych, którzy chcą wędrować łatwymi ścieżkami i podziwiać zachwycające krajobrazy Dolomitów.

 

Fot. arch. autorów

 

Warto wybrać się w Dolomity bo to niezwykłe ogromne masywy skalne wyrastające spod naszych stóp i sięgające nieba. To skała o nieprawdopodobnie bogatej rzeźbie ukształtowana zjawiskami krasowymi, na które jest bardzo podatna. To góry o fantastycznych kolorach – od bladoszarych po odcienie żółci, czerwieni, brązu, zieleni. To rozległe, ukwiecone hale, głębokie doliny, krystaliczne jeziora i szumiące wodospady. Ich piękno i wyjątkowość sprawiły, że w 2009 roku zostały uznane przez UNESCO za światowe dziedzictwo przyrody. Dolomity to takie ikony jak Tre Cime, Cinque Torri, Tre Tofane, Cortina d’Ampezzo czy Madonna di Campiglio.

 

Fot. arch. autorów

 

Urokiem tego regionu jest też świetna kuchnia i doskonałe wina w bardzo przystępnych cenach. W przewodniku uchylamy też rąbka tajemnicy tego gdzie i czego spróbować.

 

Przewodnik znajdziecie w promocyjnej cenie w naszej księgarni KsiążkiGór.

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-04-16
HYDEPARK
 

III Edycja Konkursu na projekt użytkowy Skis Re//Defined

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-01-31
HYDEPARK
 

Jazda obowiązkowa - "Pierwsza pomoc w górach"

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-01-24
HYDEPARK
 

Górnolotni 2024 – Spotkania ludzi gór w Tarnowie

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com