facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2011-01-31
 

Karkonosizm wraca do władzy łask!

Karkonoski Park Narodowy wkrótce zalegalizuje wspinanie w niektórych partiach Karkonoszy.
Zostało to zapisane w nowym planie ochrony przyrody Parku, który jest gotowy i ma wejść w życie po zatwierdzeniu go przez ministra środowiska.

Według założeń planu wspinać się będzie można tylko w okresie zimowym - w styczniu i w lutym.

Warunkiem będzie uzyskanie (w tym pocztą elektroniczną) każdorazowo stosownego zezwolenia dyrekcji Parku. Udostępnione do wspinania zostaną: obszar od Mokrych Ścian (przez Turnie Popiela i Zab Rekina) do Piekiełka w Wielkim Śnieżnym Kotle oraz od Żlebu Slalomowego do Wrotek Pierwszych (Przemytnikow) w Kotle Małego Stawu (Samotnia).



Wielki Kocioł Śnieżny (fot. www.karkonosze.pl)


[źródło: Rudaw Janowic]
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2026-05-05
GÓRY
 

Szlak wysokiego wybrzeża – Hoga Kustenleden

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2026-04-23
GÓRY
 

Trekking w krainie czarów - Islandia

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2026-04-09
GÓRY
 

Pico – widoki z kosmosu

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2026-04-08
GÓRY
 

Kreta – prawdziwie narciarska wyspa

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2026 Goryonline.com