facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

Już w najbliższy czwartek premiera drugiego odcinka z cyklu „Szlakiem GOPR”!

Na projekt powstający z okazji 15-lecia współpracy GOPR i PZU składa się seria filmów obejmujących rejony działania poszczególnych grup Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. W pierwszej odsłonie cyklu udaliśmy się w Bieszczady na wycieczkę skiturową na Jasło. W drugim odcinku wybieramy się na najwybitniejszy szczyt Beskidu Wyspowego – Luboń Wielki, na który zaprowadzą nas ratownicy Grupy Podhalańskiej GOPR. Mamy nadzieję, że będzie to krajoznawcza uczta, okraszona widokami z drona i uzupełniona ciekawą narracją naszych przewodników!

Wieża przekaźnikowa i schronisko na Luboniu Wielkim podczas zachodu słońca zimową porą

 

Żółty szlak z Rabki Zaryte tzw. Percią Borkowskiego, który prezentujemy w filmie, jest – dzięki fragmentowi prowadzącemu przez unikalne gołoborze – wyjątkowy w skali całych Beskidów. Ciekawe atrakcje i niezapominanie widoki czekają nas także na szczycie. Znajduje się tutaj unikatowe w naszym kraju schronisko, przypominające domek Baby Jagi, które jako jedyne w polskich górach posiada pokój z oknami wychodzącymi na wszystkie strony świata. Z Lubonia zejdziemy na Przełęcz Glisne trasą znakowaną na czerwono, będącą fragmentem Małego Szlaku Beskidzkiego. 


Miła atmosfera pod schroniskiem


Luboń Wielki warto odwiedzić o każdej porze roku – zarówno późną jesienią, kiedy kręciliśmy odcinek, jak i teraz, gdy w górach panuje przedwiośnie i w beskidzkich lasach natura budzi się do życia! Dlatego zachęcamy do obejrzenia drugiego odcinka „Szlakiem GOPR (premiera 29 kwietnia na GÓRY TV) i zaplanowania niezapomnianej wycieczki w Beskidzie Wyspowym! Tymczasem, dzielimy się z Wami zdjęciami z gatunku „making of” i trailerem. 


Prezes GOPR - Paweł Konieczny opowiada o trasie

 

Seria filmów powstaje dzięki wsparciu PZU i pomocy organizacyjnej Fundacji GOPR. 

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-05-24
Tylko w GÓRACH
 

Krzychu

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-05-20
Tylko w GÓRACH
 

Album z Krzykaczem

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-05-16
Tylko w GÓRACH
 

Pierwsze wrażenie

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-05-10
Tylko w GÓRACH
 

Wspinanie w Dolinie Yen Thinh – Wietnam

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-04-26
Tylko w GÓRACH
 

Baruntse – bogini zakrywa oblicze

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com