facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2014-07-21
 

Himalayan Camp po raz czwarty

Na przełomie lipca i sierpnia do Kostrzyna nad Odrą zawita XX Przystanek Woodstock. Po raz czwarty pojawi się także Himalayan Camp. W tym roku zajmie jeszcze większy obszar między główną sceną festiwalową a małą sceną ASP, dlatego na wszystkich uczestników Przystanku czekać będzie jeszcze więcej outdoorowych atrakcji. 

Ekipa POG przed bramą wejściową 2013; fot. Himalayan Camp


Celem Himalayan Camp jest kreowanie outdoorowego stylu życia, edukacja poprzez aktywne działania szkoleniowe i treningowe, wzmocnienie pozytywnego wizerunku polskiego himalaizmu. Partnerem merytorycznym tegorocznej edycji jest Polski Związek Alpinizmu oraz Polski Związek Nordic Walking. Jak zapewniają organizatorzy, odwiedzając camp będzie można skorzystać z atrakcji, które już na stałe wpisały się w krajobraz wioski. Nie zabraknie najbardziej popularnych elementów programu, takich jak ścianka wspinaczkowa, slackline’y, czy szkolenia z zakresu najnowszych rozwiązań technologicznych i sprzętowych w outdoorze, ale będzie także szereg nowości. 

 

Co wieczór na woodstockowiczów czekać będzie Maciek Sokołowski, który poprowadzi Kino Nocne Adventure – Przegląd Filmów Górskich.

 

Na gorących kostrzyńskich polach powstaną dwa iglo ze styropianu o średnicy 5 metrów. Celem tego przedsięwzięcia jest sprawdzenie pomysłu eskimosów w dość nietypowych jak na tego typu budowle warunkach. Czy w tego typu iglo – mimo upałów – będzie chłodno? Okaże się już niebawem.

 

W trakcie trwania festiwalu odbędą się także prelekcje Ryszarda Pawowskiego, Moniki Witkowskiej i Wojtka Grzesioka, którzy opowiedzą o różnych aspektach zwiazanych z logistyką, bezpieczeństwem i planowanie górskich wypraw. Nie zabraknie również szkoleń sprzętowych. 

 

Do dyspozycji woodstockowiczów będzie ścianka wspinaczkowa, na której odbywać się będą szkolenia i treningi, a także rozpięte taśmy do slackline. Codziennie można też będzie wziąć udział w szkoleniach z nordic walking.


Na ściance; fot. Himalayan Camp

 

Nowością i dodatkową atrakcją tegorocznego campu będą Mistrzostwa Woodstocku we wspinaczce na czas! Co wieczór na woodstockowiczów czekać będzie Maciek Sokołowski z festiwalu z Lądku, który poprowadzi Kino Nocne Adventure – Przegląd Filmów Górskich. Rozegrane zostaną też nietypowe zawody table-boulderowe.

 

Zawody w table-boulderingu; fot. Himalayan Camp

 

Natomiast w „Namiocie spotkań” odbędą się warsztaty i szkolenia umiejętności miękkich (m.in. autoprezentacja, zwalczanie stresu, sztuka negocjacji, techniki zapamiętywania, praca z kamerą), warsztaty motywacyjne, doradztwo zawodowe i edukacyjne).

 

Więcej informacji i szczegółowy program znajdziecie na stronie Himalayan Camp.źródło: Himalayan Camp

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
Kinga
 
Kinga
 
Goryonline
 
2023-02-16
GÓRY
 

Pustki po ośmiotysięcznikach nie będzie

Komentuj 0
Goryonline
 
2023-01-30
GÓRY
 

Zimowe Dhaulagiri

Komentuj 0
Goryonline
 
2022-09-13
GÓRY
 

Andrzej Bargiel - Khumbu Icefall

Komentuj 0
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com