facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2011-10-12
 

Herve i Marco Barmasse na Monte Rosa

Nowa 800-metrowa droga na południowo-wschodniej ścianie najwyższego szczytu Szwajcarii.
30 września Herve Barmasse i jego ojciec Marco poprowadzili nową drogę na południowo-wschodniej ścianie Monte Rosa. Swoje podejście rozpoczęli od “bivacco Giordano”, skąd o poranku dostali się na “pianoro Hellermann” (3800 m n.p.m.). Tego samego dnia wieczorem stanęli na mierzącym 4500 m n.p.m. szczycie. 

Jak przyznają Herve i Marco, wspinaczka w klasycznym alpejskim stylu była bardzo wymagająca zarówno fizycznie jak i psychicznie. Przede wszystkim ze względu na luźną skałę i długie odcinki pomiędzy punktami asekuracyjnymi, ale także ze względu na dużą wysokość.

fot. Damiano Levati
Zdobycie najwyższego szczytu Szwajcarii było trzecim i ostatnim etapem projektu The North Face Exploring The Alps realizowanego w tym sezonie przez Herve Barmasse’a. W jego ramach Włoch wytyczył trzy nowe drogi na trzech alpejskich szczytach-ikonach: Matterhorn, Mont Blanc i Monte Rossa.

Barmasse jest bardzo zadowolony z sukcesu, którym udało się udowodnić, że w Alpach wciąż czekają wyzwania i prawdziwa przygoda - „Prowadzenie nowych dróg  wspinaczkowych nadal, podobnie jak kiedyś, wymaga gotowości do podjęcia pewnego ryzyka, zdolności do radzenia sobie z wątpliwościami i umiejętności wspinaczki w każdym terenie. Akceptując te warunki można doświadczyć niezwykłych emocji. Utwierdziłem się w przekonaniu, że nie jest ważne to jak wysoką czy trudną technicznie górę wybierzemy, ale to jakie czekają nas po drodze wyzwania i emocje jakie budzi ich pokonywanie. Są to te same uczucia, które inspirują nas do kolejnych wypraw.”

Więcej informacji na temat Herve i projekty The North Face Exploring The Alps znaleźć można na stronie www.thenorthfacejournal.com.
 

 fot. Damiano Levati
 fot. Damiano Levati
 fot. Damiano Levati
 fot. Damiano Levati
 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2023-01-25
GÓRY
 

Trawers narciarski Bokami Boków

Komentarze
0
 
Goryonline
 
Goryonline
 
2023-01-16
GÓRY
 

Zimowa Kanczendzonga

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-01-13
GÓRY
 

Narciarski trawers Szwajcarii

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-01-10
GÓRY
 

Pik Lenina na skiturach

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com