facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

Grivel sponsorem tytularnym VI edycji Ultramaratonu Babia Góra

Ultramaraton Babia Góra po raz kolejny zgromadzi 8 czerwca 2019 r. miłośników biegów górskich, którzy zmierzą się z jednymi z najtrudniejszych tras biegowych w Polsce. Od kilku lat w drugi weekend czerwca liczne grono zawodników podejmuje biegowe wyzwania i próbuje pojawić się na szczycie Babiej Góry 1,2,3,4,5 lub 6 razy!

 

W tym roku odbędzie się już 6. edycja Ultramaratonu Babia Góra i po raz kolejny sponsorem tytularnym wydarzenia została marka Grivel.

 

Grivel to jeden z najlepszych na świecie producentów sprzętu alpinistycznego. Grivel S.r.l. produkuje sprzęt alpinistyczny od roku 1818. Biuro główne marki znajduje się w Courmayeur, tj. u podnóży najwyższej góry Alp, Mont Blanc. Firma uważana jest za jedną z najlepszych światowych marek zajmujących się sprzętem alpinistycznym. Grivel jest światowym liderem w produkcji raków i znajduje się w gronie liderów produkujących czekany. Grivel jest także dobrze znany biegaczom, ponieważ w swojej ofercie posiada wysokiej jakości sprzętu do trail runningu.

 

Grivel Polska ufundował nagrody dla najszybszych zawodniczek i zawodników VI edycji Ultramaratonu Babia Góra. Nagrodami będą plecaki biegowe oraz akcesoria biegowe marki Grivel.

 

Fot. Magdalena Sedlak

 

Biegi odbywające się w ramach Grivel Ultramaratonu Babia Góra to jedne z najtrudniejszych i najbardziej wymagających biegów górskich w Polsce. Na dystansach 2,3,4,5,6xBabia Góra  zawodnicy wbiegają na szczyt Babiej Góry za każdym razem innym szlakiem. Duże przewyższenia, trudny technicznie teren oraz zmienne warunki pogodowe panujące na Babiej Górze sprawiają, że przebiegnięcie tych dystansów w limicie czasu jest wyzwaniem nawet dla doświadczonych zawodników.

 

W tym roku w ramach wydarzenia pojawi się nowy dystans, mianowicie Ultramaraton 2xBabia Góra. Będzie to bardzo wymagające 50 kilometrów o przewyższeniu +3700 m/-3700 m, w którym uczestnicy będą musieli pojawić się na szczycie Babiej Góry dwukrotnie, oczywiście za każdym razem będą wbiegać na szczyt Królowej Beskidów innym szlakiem.

 

Fot. Krzysztof Nagacz

 

W ramach Grivel Ultramaratonu Babia Góra odbędą się następujące biegi:


- Ultramaraton 6xBabia Góra – 100 km, +7800 m/-7800 m

- Ultramaraton 5xBabia Góra - 88 km, + 6800 m/-6800 m

- Ultramaraton 4xBabia Góra - 75 km, + 5700 m/-5700 m

- Ultramaraton 3xBabia Góra - 68 km, + 5000 m/-5000 m

- Ultramaraton 2xBabia Góra - 50 km, +3700 m/-3700 m

- Półmaraton 1xBabia Góra – 23,5 km, +1450 m/-1450 m

- Biegi dla dzieci

 

Najdłuższy dystans, Ultramaraton 6xBabia Góra to jeden z najtrudniejszych i najbardziej wymagających górskich ultramaratonów w Polsce. Przebiegnięcie tego dystansu w limicie czasu jest wyzwaniem dla najbardziej doświadczonych zawodników. Limit 17 godzin dla tego dystansu z przewyższeniem sięgającym +7800 m/-7800 m jest zabójczy! Co roku przypominamy, że 6xBabia Góra nie jest rywalizacją z innymi zawodnikami, to przede wszystkim rywalizacja z limitem czasu! Trzeba biec, bo inaczej czas nas prześcignie!

 

Fot. Marzena Mazij

 

Film promujący Grivel Ultramaraton Babia Góra 2019 w realizacji Krzysztofa Zaniewskiego:


 

Wszystkie dystanse Grivel Ultramaratonu Babia Góra są biegami kwalifikacyjnymi do biegu Ultra-Trail du Mont-Blanc.

 

Punktacja przedstawia się następująco:

 

- Ultramaraton 6xBabia Góra: 5 punktów

- Ultramaraton 5xBabia Góra: 5 punktów

- Ultramaraton 4xBabia Góra: 4 punktów

- Ultramaraton 3xBabia Góra: 4 punkty

- Ultramaraton 2xBabia Góra: 3 punkty

- Półmaraton 1xBabia Góra: 1 punkt

 

Sponsorzy VI edycji Ultramaratonu Babia Góra to: Grivel Polska, Garmin Polska, Maspex – Tiger, Kuracjusz Beskidzki, Leki Polska, Salco, Nikwax oraz HydroFlask.

 

Projekt realizowany jest przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

 

 

Partnerami biegu są: Babiogórski Park Narodowy, PKL Mosorny Groń, Nadleśnictwo Sucha, Nadleśnictwo Nowy Targ, PGKiB Zawoja, Gmina Zawoja, Babiogórskie Centrum Kultury, Traseo.

 

Obsługę medialną zapewniają: TVP3 Kraków, Magazyn GÓRY, Biegigorskie.pl, Portal Górski, Outdoor Magazyn, Wspinanie.pl, Napieraj.pl, Testy Outdoorowe, Suski.dlawas.info, Tygodnik Podhalański, Sucha24.pl, PowiatSuski.24.pl.

 

Do zobaczenia w Zawoi!

 

Organizatorzy - "KOZICA" Fundacja Biegów Górskich

 

Szczegółowe informacje o wydarzeniu znajdują się na stronie: www.ultrababia.pl

 

Zdjęcia: Magdalena Sedlak, Marzena Mazij, Krzysztof Nagacz.

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-06-21
BIEGI GÓRSKIE
 

11. Ultramaraton Babia Góra przeszedł do historii!

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-02-06
BIEGI GÓRSKIE
 

Poczuj magię Babiej Góry! – 11. Ultramaraton Babia Góra

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com