facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2019-02-24
 

Ultramaraton Babia Góra - podejmij wyzwanie!

8 czerwca 2019 r. miłośnicy biegów górskich po raz kolejny zmierzą się z jednymi z najtrudniejszych tras biegowych w Polsce. Tego dnia odbędzie się 6. edycja Ultramaratonu Babia Góra, który dla licznego grona zawodników na stałe wpisał się w czerwcowy kalendarz biegów górskich.

 

 

W tym roku mamy zmiany w trasach Ultramaratonu Babia Góra. W ramach wydarzenia pojawi się nowy dystans, mianowicie Ultramaraton 2xBabia Góra. Będzie to bardzo wymagające 50 kilometrów o przewyższeniu +3700 m/-3700 m, w którym uczestnicy będą musieli pojawić się na szczycie Babiej Góry dwukrotnie, oczywiście za każdym razem będą wbiegać na szczyt Królowej Beskidów innym szlakiem.

 

Uczestnicy najdłuższych dystansów pobiegną częściowo po nowych trasach. Trzy wbiegnięcia na Babią Górę Ultramaratonu 3xBabia Góra będą poprowadzone: pierwszy raz od Przełęczy Krowiarki przez Sokolicę i Kępę, drugi raz ostrym podejściem wzdłuż granicy, a trzeci raz wymagającą Percią Akademików. Sześć wbiegnięć na Babią Górę Ultramaratonu 6xBabia Góra będzie poprowadzone: pierwszy raz od Przełęczy Krowiarki przez Sokolicę i Kępę, drugi raz zielonym szlakiem od strony południowej, trzeci raz ostrym podejściem wzdłuż granicy, czwarty raz czerwonym szlakiem przez Przełęcz Brona, piaty raz wymagającą Percią Akademików i szósty raz Percią Przyrodników.

 

 

Limit czasu na pokonanie trasy Ultramaratonu 6xBabia Góra pozostaje niezmienny, czyli 17 godzin! Ultramaraton 6xBabia Góra to jeden z najtrudniejszych i najbardziej wymagających górskich ultramaratonów w Polsce, w którym zawodnicy wbiegają na szczyt Babiej Góry za każdym razem innym szlakiem. Przebiegnięcie tego dystansu w limicie czasu jest wyzwaniem dla najlepszych i najbardziej doświadczonych zawodników. 6xBabia Góra nie jest rywalizacją z innymi zawodnikami, to nadal rywalizacja z limitem czasu! Trzeba biec, bo inaczej czas nas prześcignie! Startując w Ultramaratonie 6xBabia Góra rywalizację można zakończyć na dystansie 5xBabia Góra lub 4xBabia Góra.

 

Zapisy na najdłuższe dystanse 6. Ultramaratonu Babia Góra rozpoczną się 18 lutego 2019 r.

 

 

Harmonogram uruchomienia zapisów:


– Ultramaraton 6xBabia Góra: 18 lutego 2019 r. o godz. 20:06

– Ultramaraton 3xBabia Góra: 20 lutego 2019 r. o godz. 20:03

– Ultramaraton 2xBabia Góra: 22 lutego 2019 r. o godz. 20:02

 

W ramach Ultramaratonu Babia Góra odbędą się cztery główne biegi:


- Ultramaraton 6xBabia Góra: 100 km, +7100 m/-7100 m

- Ultramaraton 3xBabia Góra: 68 km, + 4800 m/-4800 m

- Ultramaraton 2xBabia Góra: 50 km,  +3700 m/-3700 m

- Półmaraton 1xBabia Góra: 23,5 km, +1450 m/-1450 m

 

Limity miejsc:


– Ultramaraton 6xBabia Góra: 50 osób

– Ultramaraton 3xBabia Góra: 100 osób

– Ultramaraton 2xBabia Góra: 175 osób

 

Na najkrótszy bieg, Półmaraton 1xBabia Góra (wcześniejsza nazwa ½ Maraton Babia Góra) zapisy były uruchomione w styczniu i limit miejsc na ten dystans został już osiągnięty.

 

Biegi kwalifikacyjne

 

Ze względu na krótkie limity czasu, duże przewyższenie profilu trasy, wymagający teren górski oraz zmienne warunki pogodowe do startu w Ultramaratonie 6xBabia Góra oraz Ultramaratonie 3xBabia Góra dopuszczamy osoby, które spełniają wymogi kwalifikacyjne. Uczestnicy wcześniejszych edycji Ultramaratonu 4,5,6xBabia Góra oraz osoby, które ukończyły Ultramaraton 3xBabia Góra mają zapewnioną kwalifikację.

 

Od doświadczonych zawodników, którzy nie startowali wcześniej w powyższych biegach, wymagamy:

- do startu w Ultramaratonie 6xBabia Góra: ukończenia jednego biegu górskiego o przewyższeniu profilu trasy min. +4500 m

- do startu w Ultramaratonie 3xBabia Góra: ukończenia jednego biegu górskiego o przewyższeniu profilu trasy min. +3700 m

 

Ultramaraton 2xBabia Góra jest biegiem otwartym dla wszystkich chętnych, ponieważ do startu na tym dystansie nie wymagamy biegów kwalifikacyjnych.

 

Zapraszamy na Babią Górę i do Zawoi.

 

Organizatorzy - "KOZICA" Fundacja Biegów Górskich

 

Szczegółowe informacje o wydarzeniu znajdują się na stronie: www.ultrababia.pl

 

 

 

 

Zdjęcia: Magdalena Sedlak, Karolina Krawczyk, Marzena Mazij, Krzysztof Nagacz

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-02-06
BIEGI GÓRSKIE
 

Poczuj magię Babiej Góry! – 11. Ultramaraton Babia Góra

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-12-13
BIEGI GÓRSKIE
 

NNormal – The Shoe, reinvented

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com