facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

GÓRY (255) – Góry, gdzie pieniądze są zbędne

Alpy Nadmorskie, to kolejna propozycja Katarzyny Nizinkiewicz na trekking w góry, „gdzie pieniądze są zbędne”. Tydzień, dwa, trzy… Obojętne jak długo będziemy przemieszczać się z plecakiem po tym zakątku Alp, jedyną ceną jaką przyjdzie nam zapłacić, to wysiłek na podejściach, trud wyszukiwania optymalnych przejść przez wysokie przełęcze i  zaangażowanie w wynajdywanie zdatnych do noclegu „caban”. Koszty te jednak szybko się zwrócą, dzięki niesamowitym widokom i niemal całkowitej izolacji od cywilizacji, jaką odnajdziemy w wielu tamtejszych dolinach.

 

Jak stwierdza Katarzyna Nizinkiewicz – „Moje ulubione miejsce w Alpach to francusko-włoskie pogranicze na styku Monte Viso i Queyras. Do końca maja wiele wysoko położonych miejsc może być jeszcze nieosiągalnych, ale w tych górach jest pod dostatkiem niskich szlaków – więcej po łagodniejszej, francuskiej stronie”. Mamy nadzieję, że wielu Czytelników poszukujących w górach autentycznego, nieskażonego komercją kontaktu z naturą, będzie zauroczonych tym fragmentem Alp równie mocno, jak Kasia.

 

 

Niespieszne maszerowanie przez puste i długie doliny, emocjonujące podchodzenie po polach śniegu na wysokie przełęcze, noclegi w pozbawionych wygód schronieniach, gotowanie zupy z pokrzyw i całkowite oderwanie się od zegarka i telefonu. Czy nie to pociąga nas w górach najbardziej? Czy jesteśmy na tyle odważni, żeby na dwa tygodnie w ten właśnie sposób zerwać więzy łączące nas z codziennymi obowiązkami? Jeśli tego rodzaju potrzeba w was dojrzewa, koniecznie musicie przeczytać klimatyczną relację Kasi, na końcu której znajdziecie garść porad, jak można to samemu zrealizować… Niemal za darmo.

 

 

***

Magazyn GÓRY dostępny jest każdym z ponad 220 salonów prasowych sieci Empik w Polsce, ma też zagwarantowaną stałą obecność na półkach, co oznacza, że po wyprzedaniu wszystkich egzemplarzy jego stan jest uzupełniany. Zapewnia to możliwość zakupu magazynu GÓRY w dowolnym momencie jego dwumiesięcznego okresu sprzedaży. Poza salonami sieci Empik GÓRY dostępne są również w wybranych salonach prasowych Inmedio, Relay, Ruch i Kolporter.

 

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-02-07
Tylko w GÓRACH
 

Nie wiem co zdarzy się jutro – Denis Urubko

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-02-05
Tylko w GÓRACH
 

10 Naj…

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-02-02
Tylko w GÓRACH
 

Nauka pokory – Jacek Czyż wspomina pamiętne rysy off-width

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-01-29
Tylko w GÓRACH
 

Kacper Tekieli (1984–2023) – In Memoriam

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-01-22
Tylko w GÓRACH
 

Korona Krety

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com