facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2014-10-20
 

Góry – wolność i przygoda: wydanie rozszerzone i uaktualnione

Podręcznik „górskiej roboty”!

Góry od zawsze fascynują wędrowców. Miliony ludzi na całym świecie próbują odkryć ich tajemnice. Ta pasja prowadzi wspinaczy w trudne, często dziewicze tereny. Jak jednak bezpiecznie uprawiać ten sport, wymagający niezwykłej siły fizycznej i psychicznej? Właśnie z myślą o takich śmiałkach powstało nowe i uaktualnione wydanie książki Góry – wolność i przygoda. 


To nowa edycja najpopularniejszego na polskim rynku wydawniczym podręcznika górskiego, nazywanego „górską biblią”. Książka ta przeznaczona jest zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych miłośników turystyki pieszej oraz sportów górskich. Podręcznik ten jest efektem wieloletniego doświadczenia alpinistycznego oraz znajomości gór przez autorów. 


Nowe wydanie zostało wzbogacone o rozdział poświęcony treningowi. Kilka innych niemal całkowicie zmieniono, uwzględniając postęp wiedzy o górach oraz wyniki badań dotyczących bezpieczeństwa wspinaczki i działania w górach. Warto przypomnieć, że alpinizm, taternictwo i wspinaczka kojarzyły się od zawsze z najwyższymi standardami etycznymi. Dlatego autorzy poświęcają temu sporo miejsca – wszak postępowanie według kodeksu wspinaczkowego jest warunkiem bezpieczeństwa. Omówiono też zastosowanie nowego sprzętu, który pojawił się na rynku w ciągu ostatnich lat, oraz nowe techniki pokonywania trudnego terenu.
Praca zbiorowa, Góry – wolność i przygoda, wydanie rozszerzone i uaktualnione

liczba stron: 624

cena: 89,90

ISBN:  978-83-7579-331-4


Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com