facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2018-07-25
 

Garmont Ascent GTX - solidne i zwinne

Nazwa sugeruje, że projektanci tego modelu czerpali inspiracje z lżejszego, zapewniającego zwinność w skalnym terenie obuwia podejściowego. Zresztą nie tylko – wąski kształt przedniej części cholewki  i bardzo nisko, niemal do czubka schodzące sznurowanie, na dodatek w dolnej części poprowadzone klasycznie przez dziurki w skórze – wszystko to nasuwa skojarzenia z butami wspinaczkowymi. Oczywiście po wzięciu do ręki Ascent GTX przekonujemy się, że to solidne obuwie trekkingowe, jednak rozwiązania przejęte ze sprawdzonych, fachowych konstrukcji o wspinaczkowym rodowodzie sprawdzają się znakomicie w bardziej turystycznym zastosowaniu. 

Testował: Piotrek Gruszkowski 

Buty te niezwykle precyzyjnie dopasowują się nawet do wąskich stóp, zapewniając odpowiednie wyczucie podłoża, co przekłada się na pewność poruszania się w trudnym terenie. Czujemy to już przy pierwszym założeniu, nawet nie musząc mocno zaciągać sznurówek, jednak z czasem wrażenia te tylko się poprawiają, bo cholewka ze skóry dopasowuje się do kształtu stopy, podobnie jak grubsza wyściółka z pianki stabilizująca okolice pięty i kostek. 

 

Właściwie zaprojektowany kształt kopyta, wpływający na odpowiedni profil cholewki, w połączeniu z długim, asymetrycznym sznurowaniem, docenimy po całym dniu wędrowania, gdy nie będziemy odczuwali potrzeby szybkiego ściągnięcia butów z nóg. Korzystny okaże się również w zejściach, ograniczając do minimum nacisk na palce. 

Wykonana jest ze skóry cholewka w połączeniu z wysokim gumowym otokiem z przodu i na zapiętku zapewnia optymalną trwałość w kontakcie z kamieniami lub paskami raków. Skoro mowa o rakach, to wykonany ze sztywnego tworzywa element pod tylną częścią buta nie tylko stabilizuje pietę, ale posiada też rant umożliwiający zapięcie raków półautomatycznych. 


 

W miejscach wymagających większej elastyczności cholewka posiada wstawki z syntetycznego materiału, z którego wykonany jest również miękki język, zintegrowany z butem na całej swej długości, aż do zagięcia cholewki. Jeśli potrzebujemy większej mobilności w kostce, możemy buty zasznurować tylko w dolnej części – na odcinku wyposażonym wyłącznie w dziurki – uzyskując coś w rodzaju solidnych butów podejściowych. Jak informuje nazwa tego modelu, wyściółka wykonana jest z membrany Gore-Tex, dzięki której możemy komfortowo pokonywać odcinki lodowcowe, jak też z większym spokojem spoglądać na pojawiające się na horyzoncie ciemne chmury burzowe;-). 

 

Cechy: wyściółka Gore-Tex Performance Comfort, cholewka ze skóry • Podeszwa: Vibram Nepal, pianka • Waga: 660 g (rozmiar 42) • Cena: 999,90 zł 


Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-03-28
SPRZĘT
 

Ostatnie buty trekkingowe, jakie kupisz

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com