facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2015-04-23
 

Everest: wspinacze oszukani przez agencję

Pierwszy w historii przypadek oszustwa odnotowano w ponad 50-letniej historii wypraw w Nepalu. Zagraniczni wspinacze zostali oszukani na miliony rupii przez operatora wyprawy – informuje „Himalayan Times”.

źródło: Himalayan TimesJak wynika z informacji opublikowanych przez dziennik, Tshering Dorjee Sherpa, z agencji  Himalayan Alpine Adventure Treks był odpowiedzialny za uzyskanie zezwoleń na działalność po stronie Tybetu i organizację 50-dniowej wyprawy, mającej ruszyć 17 kwietnia. Klientami było dziewięciu Greków i pochodząca z Indii Chandana Pradhan.


Nikolas Mangitsis, lider Hellas Everest Expedition 2015 poinformował, że organizator odebrał od nich 87 tys. dolarów i 11,5 tys euro na pokrycie wszystkich kosztów, po czym zniknął. Korzystał już z usług agencji w 2004 (Everest) i 2011 roku (K2). 

 

„Jest to pierwszy taki przypadek w historii wypraw w Nepalu” – powiedział Ang Tshering Sherpa, prezes Nepal Mountaineering Association.

 

Grecy wracają do Aten, natomiast Chandana Pradhan chciałaby spróbować wejścia od strony Nepalu. Musi jednak najpierw odzyskać pieniądze. To może nie być takie proste, choć miejscowa policja zapewnia, że robi co może, by namierzyć i złapać zodzieja.
źródło: planetmountain.com, Himalayan Times

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
Łukasz Ziółkowski
 
Łukasz Ziółkowski
 
2016-05-20
FOTO-VIDEO
 

Droga na Everest FILM

Komentuj 0
Łukasz Ziółkowski
 
Łukasz Ziółkowski
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com