facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2011-08-18
 

Ekipa Batura Muztagh 2011 - 150 metrów - tylko i aż

Wtorek w obozie Batura Muztagh 2011 rozpoczął się w tolkienowskim stylu - od szturmu na wieżę. Piotrek, Kuba i Mikołaj wbili się w skałę Sath Marau Tower(s) już o drugiej nad ranem.
Wybrali drogę wypatrzoną przez A. Potoczka na wschodniej ścianie i postanowili trasę wypatrzoną przemienić w zrobioną. Po pięciu godzinach akcji dotarli już do połowy ściany - na około 5500 m.n.p.m.

Jedenasta godzina wspinaczki zawiodła ich w pobliże przełęczy, skąd można było przypuścić szturm na wierzchołek. Tutaj zaczęło dawać znać o sobie zmęczenie i brak tlenu. Ostatecznie odwrót nastąpił ok. 150-200 metrów od szczytu. Po 28 godzinach nieprzerwanej akcji wspinacze znaleźli się z powrotem w Advanced Base Camp. Kolejnego szturmu ekipa podejmie się w weekend.

Prognoza pogody zwiastuje trzy - cztery dni nieustającej lampy i dodatnich temperatur. Maciek donosi z obozu, że szturm jest w tej chwili jedynym tematem rozmów na lodowcu. Sam może być zadowolony z planowanej powtórki, bo z wtorkowego ataku wykluczyła go przypadłość, którą znają wszyscy miłośnicy podróży na wschód. Czuje się już lepiej i szczelniej, jednak z nudów przeczytał w obozie już wszystko, co zawierało jakiekolwiek litery. W tej chwili jego czytelniczą pasję mogą wspomóc już tylko nasze smsy.

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2021-09-23
GÓRY
 

Tyrolskie lodowce - radość do potęgi piątej

Komentarze
0
 
 
Piotr Michalski
 
2021-03-22
GÓRY
 

Tatrzański hat-trick!

Komentarze
0
 
Goryonline
 
Goryonline
 
Goryonline
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2021 Goryonline.com