facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2011-12-02
 

Edyta Ropek rozpoczęła w Tatrach przygotowania do sezonu 2012

Zawodniczka MKS Tarnovia Azoty Tarnów Alpinus Team Edyta Ropek od obozu w Tatrach rozpoczęła przygotowania do sezonu startowego 2012.
Zwyciężczyni Pucharu Świata 2011 we wspinaczce sportowej ostatnie dwa tygodnie spędziła w Zakopanem, gdzie od obozu treningowego rozpoczęła przygotowania do sezonu startowego 2012. Edyta trenowała głównie w Tatrach realizując trening ogólny, a także na siłowni i sali gimnastycznej w Zakopanem. Jest to początek przygotowań do startów w kolejnym cyklu pucharowym, który w przyszłym roku zapowiada się niezwykle ciekawie.

Obóz treningowy Edyty Ropek w Tatrach i Zakopanem, fot. A. Kamiński
 
Sezon rozpoczną kwietniowe zawody w chińskim Chongqing, następnie w maju odbędzie się edycja w włoskim Mediolanie. Lipiec zapowiada się dość intensywnie, w tym okresie odbędą się trzy edycje pucharowe w niemieckim Dreźnie, francuskim Chamonix i włoskim Daone. Kolejna pozycja w kalendarzu IFSC to wrześniowy puchar w włoskim Arco i najważniejsze zawody sezonu, mistrzostwa świata w Paryżu. Końcówka startowego roku tradycyjnie zawita do Azji, w październiku podobnie jak w 2011 roku zawody odbędą się w Chińskich miastach Xining i Jiangyin (zawody masters), zaś finał odbędzie się w południowokoreańskim Mokpo.

Edyta Ropek zapowiada walkę o kolejne wysokie rezultaty. „Po miesięcznej przerwie swoje przygotowania rozpoczęłam w górach od treningu ogólnego. Przede mną okres intensywnych treningów, przez zimę planuję zbudować wysoką formę na kolejny sezon. Pierwszy sprawdzian odbędzie się w kwietniu w Chongqing, również w przyszłym sezonie mam zamiar walczyć o jak najlepsze wyniki na arenie międzynarodowej” – komentuje swoje przygotowania Edyta Ropek.

Treningi biegowe na polanie rusinowej, fot. A. Kamiński
Zawodniczka wspierana przez marki Five Ten i Petzl od ponad pięciu lat odnosi największe sukcesy w współzawodnictwie międzynarodowym, trzykrotnie zwyciężając w klasyfikacji generalnej pucharu świata – 2011, 2009 i 2008 oraz dwukrotnie zdobywając tytuł mistrzyni Europy 2010 i 2008. Ropek jest wicemistrzynią świata z 2007 roku i brązową medalistką MŚ z 2005 roku.

Źródło:
edytaropek.pl
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-04-18
GÓRY
 

Dream Line 2024 – Anna Tybor wyrusza w Himalaje

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-03-25
GÓRY
 

Ferraty w Dolomitach – przegląd subiektywny

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-03-04
GÓRY
 

Tomek Mackiewicz. Pięć zim pod Nanga Parbat

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-02-12
GÓRY
 

VI Memoriał Olka Ostrowskiego

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com