facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

Dziewczyny szaleją

Na naszej jurze sezon w pełni, choć niektórzy już marudzą, że trochę za gorąco...

 Monika Dębowska na Shock the Prorok VI.5+/6 (fot. zycienazapasie.blogspot.com)

 

 

W oczekiwaniu na pełne rozkręcenie się wakacyjnych tripów nasze dziewczyny póki co cisną ostro w okolicznych ogródkach skalnych. Zacznijmy od tak lubianego przez wszystkie panie Pochylca. Właśnie na Pochyłym swoją najtrudniejszą tegoroczną realizacje zaliczyła Monika Dębowska która uporała się z sytą kombinacją Shock the Prorok VI.5+/6. To już druga tak trudna linia w dorobku zawodniczki ze Śląska.

 

W ciągłej eksploracji wapiennych rejonów nie ustaje Karolina Ośka. Krakowianka, która teraz jest ewidentnie w niezłej formie poprawiła na Smoleniu swój "personal best" w stylu on-sight pokonując ciągową linię Modus Ponens VI.5. Karolina co prawda twierdzi, że jest to droga raczej po kalmeczkach, ale znając jej siłę palców i widząc chwyty jakich bez najmniejszych problemów się przytrzymuje raczej nie brał bym tej wypowiedzi poważnie:-)

 

 

Również na północ od Krakowa wspinała się ostatnio Asia Niechwiedowicz zwana Niedźwiedziem. I dość szybko, bo zaledwie w kilku próbach uporała się z dwoma liniami cenionymi na VI.5+. Najpierw padły Moce Piekielne na Okienniku, a kilka dni później równie wymagająca Gorączka Sobotniej Mocy na Popielarce. Oczywiście Niedźwiedź odfajkowała też do kompletu kilka VI.5, na czele z bulderowym Nagłym Atakiem Murarza VI.5/5+.

 

Z dwoma Vi.5+ rozprawiła się też Ania Drozdowska. Głównym podbojem zawodniczki Korony było pokonanie projektu w który pierwsze wstawki zaliczyła trzy sezony temu - mowa o drodze Siedem Nieszczęść z Albatrosa w Słonecznych Skałach. Nieco mniej czasu zajęło jej pokonanie Wachty na Dniestrze w Dolinie Brzoskwini.

 

źródło: 8a.nu, info własne

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
Łukasz Ziółkowski
 
2016-06-10
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Treningowe wskazówki od 8 topowych wspinaczy

Komentuj 0
Łukasz Ziółkowski
 
Iwona Zielińska
 
Łukasz Ziółkowski
 
2016-05-18
FOTO-VIDEO
 

Tagas Expedition na filmie

Komentuj 0
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com