facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

Dziesięcioletnia Angie prowadzi 8a+

Chociaż starzy mistrzowie (i mistrzynie) trzymają się mocno, to jednak coraz mocniej czują na plecach oddech młodego pokolenia.

Angelina Scarth-Johnson

 

Tym razem przypomniała o sobie młodziutka Angelina Scarth-Johnson. Dziesięcioletnia zaledwie zawodniczka z Australii pokonała w Rodellarze linię Le branlotin 8a+ oraz w drugiej próbie Sativa Patatica 8a. Świetna forma Angie nie wzięła się przypadkiem:

 

 

„Chodzę na Bowlo (prywatną ścianę wspinaczkową) około trzech razy w tygodniu po szkole i spędzam tam godzinę, czasem więcej. Nie mam trenera. Sama piszę swój program. Zazwyczaj piszę nowy program na każdy tydzień, czasem trzymam się go przez kolejny tydzień lub dwa w zależności nad czym pracuję. Trzymam je w teczce na wypadek, jeśli chciała bym zerknąć na nie znowu. Czasem też mieszam je ze sobą i jeśli tylko nie pracuję nad czymś poważnie mogę zawsze wrócić do pierwszego tygodnia i spróbować czegoś nowego. Tak naprawdę nie spisuje problemów ale zadania. Na przykład zrobić ściankę systemową góra-dół, zrobić oblaczki. Bardzo próbuję upodobnić problemy do tych które są w skałach.”

 

 

Jak widać takie samodzielne podejście przynosi sukcesy. Tym bardziej, że nie są to najmocniejsze przejścia Angie. Dwa lata temu, gdy miała jeszcze 8 lat pokonała bowiem Swingline 8b w Red River Gorge, a rok później Zona 30 o tych samych trudnościach w Margalefie.

 

Zobaczcie Angie w akcji:
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2022-05-09
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Baza informacji o ptasich gniazdach

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-05-06
WSPINACZKA SPORTOWA
 

13 Memoriał Andrzeja Skwirczyńskiego

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2021-09-02
WSPINACZKA SPORTOWA
 

„Nasze Skały” – prośba o respektowanie zasad w skałkach

Komentarze
0
 
Weronika Biernacka
 
2021-03-30
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Pierwsze 9b+ w Siuranie - Will Bosi prowadzi "King Capella"

Komentarze
0
 
Bartek Pasiowiec
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com