facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

Dziesięcioletnia Angie prowadzi 8a+

Chociaż starzy mistrzowie (i mistrzynie) trzymają się mocno, to jednak coraz mocniej czują na plecach oddech młodego pokolenia.

Angelina Scarth-Johnson

 

Tym razem przypomniała o sobie młodziutka Angelina Scarth-Johnson. Dziesięcioletnia zaledwie zawodniczka z Australii pokonała w Rodellarze linię Le branlotin 8a+ oraz w drugiej próbie Sativa Patatica 8a. Świetna forma Angie nie wzięła się przypadkiem:

 

 

„Chodzę na Bowlo (prywatną ścianę wspinaczkową) około trzech razy w tygodniu po szkole i spędzam tam godzinę, czasem więcej. Nie mam trenera. Sama piszę swój program. Zazwyczaj piszę nowy program na każdy tydzień, czasem trzymam się go przez kolejny tydzień lub dwa w zależności nad czym pracuję. Trzymam je w teczce na wypadek, jeśli chciała bym zerknąć na nie znowu. Czasem też mieszam je ze sobą i jeśli tylko nie pracuję nad czymś poważnie mogę zawsze wrócić do pierwszego tygodnia i spróbować czegoś nowego. Tak naprawdę nie spisuje problemów ale zadania. Na przykład zrobić ściankę systemową góra-dół, zrobić oblaczki. Bardzo próbuję upodobnić problemy do tych które są w skałach.”

 

 

Jak widać takie samodzielne podejście przynosi sukcesy. Tym bardziej, że nie są to najmocniejsze przejścia Angie. Dwa lata temu, gdy miała jeszcze 8 lat pokonała bowiem Swingline 8b w Red River Gorge, a rok później Zona 30 o tych samych trudnościach w Margalefie.

 

Zobaczcie Angie w akcji:
Bartek Pasiowiec
 
Bartek Pasiowiec
 
2019-03-21
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Edu Marin poprowadził "Valhallę" - 340 metrów w dachu!

Komentarze
0
 
Bartek Pasiowiec
 
2019-03-18
WSPINACZKA SPORTOWA
 

"500 dni do Tokio" - zebranie plenarne IFSC i ważne decyzje w federacji

Komentarze
0
 
Monika Młodecka
 
2019-03-12
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Grande znaczy Wielki. Wielkie emocje na 3. urodziny Groto.

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2019-03-11
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Hands Only vol.2 - relacja

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2019 Goryonline.com