facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

Dlaczego The North Face Lavaredo Ultra Trail?

Już za 2 tygodnie we włoskiej miejscowości Cortina d'Ampezzo rozpocznie się 9. edycja wyjątkowego biegu górskiego The North Face Lavaredo Ultra Trail. Organizatorzy szacują, że na starcie stanie około 3000 zawodników z ponad 50 krajów. Wśród zarejestrowanych znaleźć można nazwiska blisko 100 biegaczy i biegaczek z Polski. Co sprawia, że dla tak wielu osób z całego świata, wizyta w Cortina d'Ampezzo to obowiązkowy punkt sezonu?9. edycja The North Face Lavaredo Ultra Trail startuje już 25 czerwca. Bez wątpienia jest to jedno z najciekawszych wydarzeń w świecie biegowym. 119 - kilometrowa trasa, o sumie przewyższeń wynoszącej blisko 6000 m wiedzie przez jedne z najbardziej urokliwych zakątków Dolomitów. Jak przyznają sami zawodnicy, pokonanie tego szlaku to często ponadludzki wysiłek, ale wszystko rekompensują przepiękne widoki, które mają okazję podziwiać po drodze. 

 
Swoją obecność potwierdzili również jedni z najlepszych biegaczy na świecie. Pojawią się między innymi - startujący po raz pierwszy - Timothy Olson, najlepsza w rywalizacji kobiet w 2011 i 2012 roku Fernanda Maciel oraz ubiegłoroczny zwycięzca Anton Krupicka. Organizatorzy spodziewają się około 3000 zawodników i zawodniczek. Wśród nich nie zabraknie Polaków, którzy z roku na rok stanowią coraz liczniejszą grupę startujących.

 
The North Face Lavaredo Ultra Trail to bieg rozgrywany w wyjątkowym miejscu. Właśnie niesamowite krajobrazy, jakie podziwiać można w czasie rywalizacji, co roku przyciągają w serce Dolomitów zawodników z całego świata. Jak silna jest magia tego miejsca najlepiej przekonać się samemu, odwiedzając w ostatni weekend czerwca Cortina d'Ampezzo. źródło: materiały prasowe

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Łukasz Ziółkowski
 
Goryonline
 
2020-11-18
BIEGI GÓRSKIE
 

Kilian Jornet w 24-godzinnym wyzwaniu biegowym

Komentarze
0
 
 
Monika Strojny
 
Goryonline
 
2020-11-01
BIEGI GÓRSKIE
 

Bartłomiej Przedwojewski najlepszym biegaczem górskim na świecie!

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2020 Goryonline.com