facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2011-11-10
 

David Lama powtarza Staomanndl i Donnervogel

Szybkiego powtórzenia ze strony Davida Lamy doczekały się Stoamanndl 8b i Donnervogel 8b, obie autorstwa Alexandra Hubera.

Lama na Stoamanndl wspinał się z Peterem Ortnerem. Pierwszy wyciąg 8b pokonał onsajtem. Dobrą passę przerwało poślizgnięcie się na początku drugiego wyciągu za 7c+. Pozostała część drogi nie sprawiła młodemu Austriakowi problemu.Lama w trakcie przejścia Stoamanndl 8b. Fot. arch. David Lama / david-lama.com

Dwa dni później wrócił on na pobliski Donnervogel, na który potrzebował tylko dwóch prób na wyciągach 4 i 5. Zarówno Huber, jak i Lama zachwalają urodę tych wielowyciągówek.

Drogi zostały wytyczone od dołu przez młodszego z braci Huberów: Stoamanndl z bratem Thomasem, a Donnervogel z Guido Unterwurzacherem. Prawdopodobnie nie miały wcześniej powtórzeń.Tym razem ujęcie z przewieszonych fragmentów Donnervogel. Fot. arch. David Lama / david-lama.com

David Lama nie może narzekać na brak świetnych osiągnięć w tym roku. W sierpniu wpisał do kapownika Paciencia 8a na północnej ścianie Eigeru, a parę tygodni temu wrócił z Himalajów Kaszmiru, gdzie brał udział w wytyczeniu nowej drogi na Cerro Kishtwar (6155 m).

Równie wymagające było powtórzenie Paciencia 8a linii wytyczonej na północnej ścianie Eigeru w 2003 roku przez Stephana Siegrista i Ueli Stecka (uklasycznionej 5 lat później). Austriak powtórzył 23-wyciągową drogę pod koniec sierpnia.

Źródło: planetmountain.com

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2023-03-14
GÓRY
 

Poszukiwania

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-03-09
GÓRY
 

Tam, gdzie nie zaglądają kruki

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-03-07
GÓRY
 

HIS – czeska alternatywa

Komentarze
0
 
Goryonline
 
Goryonline
 
2023-02-23
GÓRY
 

Wipptal na poprawę humoru

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com