facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

Czołowe polskie zespoły wystartują w Sztafecie Górskiej!

7 kwietnia 2018 roku odbędzie się Sztafeta Górska, zupełnie nowa, niespotykana do tej pory w Polsce, formuła zawodów w biegach górskich. Start i meta będą usytuowane w Kudowie-Zdroju, a trasa będzie przeprowadzona po najpiękniejszych zakątkach Gór Stołowych po polskiej i czeskiej stronie. W zawodach udział potwierdziły czołowe, polskie zespoły: Salco Garmin Polska, Attiq Team, Inov-8 Team, Salomon Suunto Team.


Sztafeta Górska to przede wszystkim rywalizacja zespołowa, na której wynik będą składały się inywidualne czasy zawodników na danym etapie. Do pokonania będzie ponad 70 kilometrów w 3-osobowej sztafecie. Co więcej odcinki nie będą wcale równe, najdłuższy będzie wynosił ponad 28 km, a najkrótszy niespełna 22 km. Zróżnicowana też będzie ilość przewyższeń na poszczególnych zmianach sztafety. Start będzie więc wymagał nie tylko przygotowania sportowego, równego zespołu, ale też taktyki. Będzie można wykorzystać predyspozycje poszczególnych zawodników w sztafecie, zresztą sami spójrzcie na poniższe szczegóły.


TRASA Sztafeta 3×20+

Etap 1 – dystans: 28,7 km (Kudowa-Zdrój – Hvezda)
Przewyższenia: +1460m/-1150m
Na trasie przewidziano 2 punkty odżywcze.
Limit czasu ukończenia etapu wynosi 5 godzin od startu.

Etap 2 – dystans: 21,7 km (Hvezda – Karłów)
Przewyższenia: +1000m/-945m
Na trasie przewidziano 1 punkt odżywczy.
Limit czasu ukończenia etapu wynosi 9 godzin od startu pierwszego zawodnika z zespołu.

Etap 3 – dystans: 22,9 km (Karłów – Kudowa-Zdrój)
Przewyższenia: +540m/-903m


Na trasie przewidziano 1 punkt odżywczy.


Limit czasu ukończenia etapu wynosi 13 godzin od startu pierwszego zawodnika z zespołu.

Po przebyciu Etapu 1 przez pierwszego zawodnika, dopiero drugi z zespołu będzie mógł ruszyć na Etap 2, itd. W klasyfikacji generalnej liczy się czas dotarcia do mety w Kudowie- Zdroju trzeciego zawodnika z zespołu. Na strefę zmian 1- Hvezda i strefę zmian 2- Karłów zawodnicy będą mogli dojechać samodzielnie lub wykupić transport organizatora podczas rejestracji.

Wielkim plusem zawodów będzie na pewno trasa. Organizator zawodów Piotr Hercog przy okazji organizacji Supermaratonu Gór Stołowych udowodnił, że potarfi wytyczać trasy w najpiękniejszych częściach Gór Stołowych. Tym razem Piotrowi udało się przekonać władze Parku Narodowego Gór Stołowych zarówno po polskiej jak i czeskiej stronie, aby trasa przebiegała przez takie wyjątkowe miejsca jak: Skansen Pstrążna, labirynt Błędne Skały, Sovi Hradek, Kovarova Rokla, labirynt Szczeliniec Wielki czy Białe Skały. Kto bywał w Gorach Stołowych ten wie, że trasa jest wymagająca nie tylko ze względu na przewyższenia, ale przede wszystkim jest mocno techniczna, z dużą ilością skał, korzeni, zakrętów, kładek. Trasa wiedzie szlakami turystycznymi, dodatkowo będzie wyznakowana taśmami organizatora. Okres rozgrywania zawodów (pierwsza połowa kwietnia) może się wiązać ze zmiennymi warunkami pogodowymi, a także śniegiem czy oblodzeniem.TRASA SOLO 73 km

Dla tych, którzy nie znajdą partnerów do Sztafety, albo po prostu zechcą zmierzyć się z trasą w samotności jest przewidziany bieg SOLO. Do pokonania cały dystans Sztafety Górskiej czyli około 73,3 km z przewyzszeniami +3000/-3000 m.


Na trasie przewidziano 5 punktów odżywczych, a limit czasu ukończenia biegu wynosi 13 godzin. Średnia minimalna prędkość dająca możlliwość zmieszczenia się w limicie to 5,64 km/h

Warto dodać, że na trasie Sztafety 3×20+ prowadzona będzie klasyfikacja Open oraz Open Kobiet  Open Mix, (konfiguracja dowolna). Na trasie Solo prowadzona będzie klasyfikacja Open, Open Kobiet oraz klasyfikacje wiekowe kobiet i mężczyzn.

Organizator przewiduje limity uczestników: 250 sztafet oraz 250 zawodników na trasie SOLO. Start w Sztafecie potwierdziły topowe polskie i czeskie zespoły, trwają negocjacje z zawodnikami z zagranicy. Wszystkich chętnych do wzięcia udziału Sztafecie Górskiej, która jest nową formułą w polskim środowisku biegów górskich zapraszamy na stronę www.sztafetagorska.pl, gdzie można dokonać zapisów.Foto: materiały organizatora

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-02-06
BIEGI GÓRSKIE
 

Poczuj magię Babiej Góry! – 11. Ultramaraton Babia Góra

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-12-13
BIEGI GÓRSKIE
 

NNormal – The Shoe, reinvented

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com