facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

Co zabrać na The North Face Lavaredo Ultra Trail?

Za mniej niż tydzień startuje 9. edycja The North Face Lavaredo Ultra Trail. To już ostatni dzwonek, by skompletować ekwipunek niezbędny na 119 – kilometrowej trasie.  Meteorolodzy przewidują słoneczną końcówkę czerwca we włoskiej miejscowości Cortina d'Ampezzo, z temperaturami zbliżającymi się do 30 stopni, ale biegacze biorący udział w The North Face Lavaredo Ultra Trail i tak przygotowani być muszą na każde warunki atmosferyczne. Startując o 23:00 dużą część 119 - kilometrowego dystansu koronnego, zawodnicy pokonać muszą w nocy, gdy odczuwalna temperatura wynosić może nawet zero stopni. Co więcej na szlaku w wyższych partiach gór wciąż napotkać można zalegający śnieg. 

Jak mówi Lizzy Hawker, jedna z najbardziej doświadczonych biegaczek, startując w tak trudnych zawodach jakimi jest The North Face Lavaredo Ultra Trail, należy zwrócić szczególną uwagę na zabierany ze sobą ekwipunek - „Gdy wybieram wyposażenie zwracam szczególną uwagę na wygodę. Jeśli mój sprzęt zapewnia mi komfort, mogę w pełni skoncentrować się na biegu. Dlatego buty muszą przede wszystkim być lekkie i dobrze dopasowane do mojej stopy. To samo dotyczy odzieży. Koszulka i spodenki lub spodnie, które wybieram podczas zawodów, powinny być dopasowane do sylwetki i jak najlżejsze. Kurtka przeciwdeszczowa powinna być lekka i pakowna, a jednocześnie zapewniać mi jak najlepszą ochronę niezależnie od warunków.”

 

Zadanie to doskonale spełni kurtka Storm Stow Jacket. Wykonana z lekkiego wodoodpornego i wiatroszczelnego nylonu zapewni ochronę przed przemoczeniem podczas biegu w niekorzystnych warunkach atmosferycznych. Ponadto dzięki możliwości schowania jej w jej własnym rękawie doskonale sprawdzi się jako kurtka awaryjna na wypadek nagłego załamania pogody.   

 

Podczas biegu w ciepłe i słoneczne dni najlepszym wyborem będzie zestaw koszulki i spodenek z serii The North Face - Better Than Naked. Zarówno koszulka jak i podszewka szortów wykonane zostały z lekkiego materiału z innowacyjną technologią Flashdry™, która wspomaga proces schnięcia i regulację temperatury. Bezszwowe łączenia zmniejszają ciężar i redukują możliwość otarć podczas intensywnego wysiłku fizycznego. Dużą zaletą  spodenek jest również duża liczba kieszeni, w których zmieszczą się wszystkie niezbędne podczas startu drobiazgi. 

 

O komfort stóp na szlaku zadba Ultra MT. Zastosowana podczas produkcji podeszwy technologia Vibram® Mega-grip zapewnia doskonałą przyczepność butów nawet w trudnym terenie górskim. Przyszwa wykonana z "oddychającej" siateczki Ultra Airmesh gwarantuje znakomity przepływ powietrza w czasie biegu. 

 

Podczas wymagających biegów górskich duże znaczenie ma nie tylko odpowiednie przygotowanie fizyczne oraz psychiczne, ale również sprzętowe. Wybór odpowiedniego ekwipunku często zaważyć może nie tylko o sukcesie podczas startu, ale również naszym bezpieczeństwie na szlaku. 

materiały prasowe

 

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
Kinga
 
Łukasz Ziółkowski
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com