facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2009-01-16
 

Co nowego w „Naszych Skałach”?

Mimo mrozu i zalegającego śniegu, Inicjatywa Środowisk Wspinaczkowych „Nasze Skały” pracuje w normalnym rytmie.

Przygotowujemy końcowe wersje wniosków do planów ochrony przyrody rejonów wspinaczkowych położonych w rezerwatach, parkach krajobrazowych i narodowych. W ostatnich miesiącach nastąpiła bardzo istotna zmiana w strukturach służb ochrony przyrody – nie ma już Wojewódzkich Konserwatorów Przyrody podległych władzom wojewódzkim – ich kompetencje przejęli Regionalni Dyrektorzy Ochrony Środowiska, podlegli Ministerstwu Środowiska. To nie jedyna zmiana – wkrótce nadzór nad Parkami Krajobrazowymi przejmą Sejmiki Wojewódzkie. Kilka rejonów skalnych kwalifikuje się jako obszary „Natura 2000”. Wszystko to wymaga spotkań i uzgodnień dotyczących możliwości wspinania (a skały w Polsce rozproszone są w sześciu województwach).

Korzystając z przerwy w rozwoju wegetacji, chcemy wyczyścić skały z roślinności naskalnej. Już wkrótce zaprosimy Was do pomocy w odsłonięciu skał na Grzędzie Mirowskiej i na Psiklatce (wycinki są uzgodnione z właścicielami terenu).

„Nasze Skały” od wiosny kontynuować będą akcje ubezpieczania dróg. Dokończymy obijanie Doliny Kobylańskiej, wspólnie z Komisją Skalną PZA planujemy ubezpieczenie Okiennika Wielkiego i innych skał – mamy nadzieję, że wśród firm związanych branżowo ze wspinaniem znajdziemy fundatorów ringów na te działania.

IŚW „Nasze Skały” reprezentuje wszystkich wspinaczy, oczekujemy zatem od Was wszelkich uwag, pytań  i propozycji działania.

Włodek „Jacooś” Porębski
IŚW „Nasze Skały”
662 149 400, dyrektor@naszeskaly.pl
 
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Bartek Pasiowiec
 
2020-06-15
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Tragiczna śmierć 16-letniej Luce Douady

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2020-06-15
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Seb Bouin rozprawia się z "Biographie" 9a+

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2020-05-22
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Mélissa Le Nevé z pierwszym kobiecym przejściem "Action Directe"!

Komentarze
0
 
Goryonline
 
Goryonline
 
2020-04-30
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Viva la Krzon!

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2020 Goryonline.com