facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2017-07-25
 

Buty Terrex Agravic Speed / adidas

Już przy pierwszym założeniu tych butów zwróciłem uwagę przede wszystkim na dopasowanie i lekkość – niemal nie poczułem ich na nogach. Porównując je z poprzednim modelem Agravica, w któ­rym biegałem, Speed wydaje się lekki jak piórko – waży zaledwie 250 gramów. Jego konstrukcja przypomina skarpetę wykonaną z siateczki i tkaniny ripstop, co zapewnia optymalne dopasowanie i komfort. Bieżnik podeszwy zewnętrznej, wykonanej z gumy Continental, posiada wzór inspirowany rowerowymi oponami „Race King” i rowki zwiększające giętkość. Podeszwa środkowa z pianki EVA gwarantuje jednocześnie lekkość i trwałą amortyzację.

 

 

Przebyte kilometry potwierdzają moje pierwsze spostrzeżenia, że buty te są niebywale lekkie, a cholewka idealnie dopasowuje się do stopy – możemy zapomnieć o jakichkolwiek obtarciach. Zrobiłem w nich maraton, kilka biegów po 30 kilometrów i nie miałem z tym żadnych problemów. Pięta trzymana jest idealnie i nie wyskakuje.

 

 

 

Istotne zalety ujawnia podeszwa zewnętrzna – zapewniająca przyczepność zarówno na suchej, jak i mokrej nawierzchni – co w połączeniu z właściwościami podeszwy środkowej sprawia, że buty są bardzo dobrze wyważone, czyli gwarantują idealną stabilizację. Oferują też doskonałe czucie gruntu pod nogami, co pozwalało mi bezpiecznie cisnąć „pełnym piecem” na trudnych technicznie zbiegach. Warto wspomnieć, że drop w tym modelu liczy 5 mm, co czyni go najbardziej naturalnym w całej kolekcji marki adidas. Jeśli chodzi o jakość wykonania, można ją ocenić przez pryzmat pokonanego dystansu – do tej pory przebyłem w nich za jednym razem 46 kilometrów, łącznie natomiast zrobiłem 130 kilometrów. Buty wciąż trzymają się świetnie, co widać na zdjęciach.

 

 

 

Porównując Agravic Speed do innych modeli marki adidas, w których biegałem w górach, muszę stwierdzić, że stanowią bardzo duży krok w rozwoju, udanie łącząc lekkość, idealne dopasowanie, świetną przyczepność i stabilizację w trudnym terenie. Moim zdaniem sprawdzą się równie dobrze na szybkich „piątkach” pod górę, podczas maratonów górskich i przygód z trasami ultra.

 

Cechy: drop 5 mm • Podeszwa: guma Continental, amortyzacja z pianki EVA • Waga: 250 g • Cena: 549 zł

Goryonline
 
2019-01-04
SPRZĘT
 

Kurtka Knifre Edge / Marmot

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2018-12-28
SPRZĘT
 

Spodnie SH500 X-Warm Stretch / Quechua

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2018-12-11
SPRZĘT
 

Buty turystyczne MH500 MID WTP / Quechua

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2019 Goryonline.com