facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2017-07-17
 

Buty damskie Ultralight GTX / Aku

Coraz trudniej zaskoczyć nas nowoczesnym wzornictwem butów. Znacznie łatwiej tym, że klasyczna, oldschoolowa linia może okazać się bardzo funkcjonalna. Tak właśnie jest w przypadku Aku Ultralight GTX – z pozoru jest to obuwie turystyczne, które widzieliśmy na nogach naszych rodziców, które w rzeczywistości, z każdym kolejnym kilometrem górskiego szlaku wywołuje coraz większe zdziwienie.

 

 

Są lekkie! Wprawdzie to nie poziom wyznaczany przez buty biegowe, ale jak na solidne obuwie trekkingowe (właściwie backpackingowe), jest lepiej, niż się spodziewałam. Są wygodne! Tak, to duże zaskoczenie dla osób, które zdołały zniechęcić się do sztywnych, dręczących stopy na różne sposoby butów z poprzednich dekad. Aku posiadają bardzo przyjemną, miękką wyściółkę, znakomicie amortyzują, zapewniają elastyczne przetoczenie i utrzymują wewnątrz optymalny mikroklimat, praktycznie bez względu na warunki pogodowe.

 

Ta ostatnia właściwość jest efektem zastosowania membrany Gore-Tex Performance Comfort oraz wstawek z materiału Air 8000 i pozwoliła mi zapomnieć o towarzyszących każdej dłuższej wyprawie pęcherzach na stopach. Amortyzacja i elastyczne przetoczenie to z kolei zasługa śródpodeszwy wykonanej z pianki EVA, natomiast solidną przyczepnością, nie tylko w błotnistym terenie, wykazała się podeszwa Vibram z drobnym, acz gęstym wzorem agresywnego bieżnika. Większa część cholewki, zwłaszcza w miejscach narażonych na zniszczenie, wykonana jest ze skóry zamszowej, co dobrze wróży trwało­ści, ale o tym zaświadczyć będę mogła za jakieś... dziesięć lat ☺.

 

A klasyczna, oldschoolowa linia? Podoba mi się coraz bardziej i pasuje na róż­ne okazje. Zwłaszcza w kolorystyce, którą widzicie na zdjęciu. W komplecie z butami otrzymujemy trzy zestawy sznurowadeł (popielate, turkusowe i amarantowe), co pozwala tworzyć dyskretny zestaw z garderobą.

 

Cechy: wyściółka z Gore-Tex Performance Comfort, cholewka ze skóry zamszowej i materiału Air 8000 • Podeszwa: Vibram Erica Everest, amortyzacja – pianka EVA • Waga: 520 g (rozmiar 39) • Cena: 669 zł

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-03-28
SPRZĘT
 

Ostatnie buty trekkingowe, jakie kupisz

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com