facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2018-09-07
 

Buty Caldorado II / Columbia Montrail

Trailowe buty Columbii poprzedniej generacji mam od 2010 roku. Oczywiście używam też innych, mimo to fakt, że dopiero kilka miesięcy temu zaczęły powoli dobiegać do kresu swojego burzliwego żywota świadczy o ich ponadprzeciętnej trwałości. Ciekaw więc byłem, co oferuje nowy model, będący owocem mariażu Columbii z firmą Montrail.

 

Pierwsze wrażenie? Na pewno nie można nie zauważyć, że wiele się zmieniło w stosunku do modelu sprzed 8 lat. Bardzo estetycznie wykonane buty zwracają uwagę nowoczesnymi technologiami – jak cholewka z laminowanymi wzmocnieniami z cienkiego tworzywa – dzięki którym zmniejszono wagę, a liczbę szwów ograniczono do minimum. Bezszwowa cholewka jest bardzo miękka i dobrze dopasowuje się do stopy, nie wywołując żadnych ucisków. Warto zauważyć, że mielenie błota na Maratonie Kierat, bezlitośnie testujące trwałość zastosowanych materiałów, nie zrobiło większego wrażenia na jej siateczce. Utyła natomiast gąbka wyściełająca język i zapiętek, co zmartwi zadeklarowanych minimalistów, za to w miarę skutecznie zabezpieczy nawet ich przed wsypywaniem się do środka kamyków.

 

Zewnętrzna podeszwa Gryptonite posiada uniwersalny wzór bieżnika o grubości 4 milimetrów, zapewniający dobrą przyczepność na różnego rodzaju podłożach. Jest też wystarczająco trwała, by nie trzeba było unikać asfaltowych odcinków. Amortyzacja to parametr, od którego zaczynają się opisy butów biegowych. Ja mogę tylko stwierdzić, że nogi nie odczuwają trudów trasy o długości 50, czy nawet 100 kilometrów. Zatem warstwa pianki i technologie FluidFoam i FluidGuide chyba działają jak należy, zwłaszcza w terenowym zastosowaniu.

 

Poprawna jest także stabilność… Zdziwiło mnie to pozytywnie, ponieważ zazwyczaj buty projektowane za oceanem są zbyt obszerne dla moich stóp. Tak jest i w przypadku Caldorado II, co wydawało się zapowiedzią problemów z dopasowaniem. Obawy okazały się bezpodstawne, bo nawet na dość trudnych, choć jeszcze nie technicznych trasach, precyzja biegu była wystarczająca. A większa objętość, zwłaszcza w przedniej części, zapewnia wygodę, gdy stopy puchną po wielu godzinach wysiłku.

 

Drop: 8 mm (19 mm / 11 mm) • Podeszwa: Gryptonite z płytką TrailShield, podeszwa środkowa – FluidFoam i FluidGuide • Waga: 320 g (but w rozmiarze 43) • Cena: 529 zł

 

Testował / Piotr Gruszkowski

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-03-28
SPRZĘT
 

Ostatnie buty trekkingowe, jakie kupisz

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com