facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2017-09-13
 

Buty Bondi 4 / Hoka One One

Poszukujecie butów z niewiarygodnym poziomem amortyzacji? W takim razie warto przyjrzeć się dość awangardowej marce Hoka One One. W ciągu ostatnich kilku miesięcy miałem przyjemność testować buty Bondi 4, czyli najmocniej tłumiący wstrząsy model tego producenta. Bondi 4, zresztą jak wszystkie bratnie modele, wyróżnia się bardzo charakterystycznym dizajnem, z supergrubą podeszwą. Pod palcami mamy 28 mm, a pod pietą aż 33 mm. Oprócz redukcji wstrząsów, oznacza to również słabsze czucie podłoża – czasami wrażenie biegnięcia po materacu jest bardzo mocne.

 

 

Stabilizację zaprojektowano głównie z myślą o treningach na twardej nawierzchni lub w łatwym terenie – w takich warunkach sprawdza się idealnie. Nie polecałbym Bondi 4 na trudny, niestabilny teren z dużą liczbą stromych zbiegów. O zwiększenie stabilności i mocne trzymanie stopy dbają dodatkowo wzmocnione pięta i otok.

 

Bieżnik nie jest zbyt głęboki, podobnie jak cały but dostosowano go raczej do twardej nawierzchni. Wytrzymałość i odporność podeszwy na ścieranie gwarantują specjalne, strategicznie rozlokowane inserty z trwałej gumy.

 

W czasie testów okazało się, że amortyzacja jest rewelacyjna i nasze stawy będą nam bardzo wdzięczne. Wbrew pierwszym wrażeniom, również stabilizacja stopy jest na naprawdę przyzwoitym poziomie. Stanowczo polecam ten model na długie i wolne wybiegania, zarówno na asfalt, jak i w teren. Na odpowiedniej nawierzchni sprawdzą się także podczas nieco szybszych biegów.

 

Przeznaczenie: droga, lekki teren • Kategoria: neutralne • Waga (rozmiar 45 1/3): 340 g • Cena: 620 zł

 

Film z testu znajdziecie na GÓRY TV:
https://youtu.be/ptAMzV-SYe0

Goryonline
 
2019-03-18
SPRZĘT
 

Buty SH520 X-Warm Mid / Quechua

Komentarze
0
 
Bartek Pasiowiec
 
2019-03-13
SPRZĘT
 

Kurtka X1 / Aura

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2019-02-19
SPRZĘT
 

Salomon Speedcross 5 - nowa odsłona legendy

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2019-01-21
SPRZĘT
 

Narty Salomon i Atomic nagrodzone w World Ski Test 2018

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2019 Goryonline.com