facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

Blondynka na Eigerze - sukces!!!

Jeśli śledziliście akcję Amerykańskiego zespołu na Eigerze wiecie, że na skutek fatalnych warunków Sasha DiGiulian i Carlo Traversi musieli zmienić plany.Droga La Paciencia 8a będąca głównym celem zespołu, na skutek permanentnego zalania nie rokowała szans na przejście. Jednak, zlokalizowana również na północnej ścianie droga Magic Mushroom 7c+ wyglądała sporo lepiej. W związku z tym zawodnicy postanowili w weekend dokonać finalnego ataku właśnie na tą linię. Magic Mushroom to 20 wyciągów trudnego wspinu zakończonego na efektownym grzybie skalnym.

 

 

 

 

Wytyczona została przez zespół: Roger Schäli / Christoph Hainz w 2007 roku jednak pierwszego przejścia klasycznego dokonali Stephan Siegrist i Ralf Weber dopiero w czerwcu 2009. Sasha DiGulian z kolei zapisała się w historii tej drogi jako pierwsza kobieta, która pokonała ją klasycznie.

 

„Klasyczne przejście na Eigerze i stanie na wierzchołku jednej z bardziej rozpoznawalnych dróg, na tym szczycie będącym ikoną, to niesamowite uczucie. […] Carlo był perfekcyjnym partnerem. Nie mogłabym tego dokonać bez niego i bez jego optymistycznego spojrzenia i stałego wsparcia” - relacjonuje Sasha na swoim profilu FB.

 

 

Wideorelacje z kolejnych dni w ścianie i nie tylko znajdziecie TUTAJ.

 

 

źródło: FB, rockandice.com

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2022-11-28
GÓRY
 

Conrad Anker - wspinacz doskonały

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-11-23
GÓRY
 

W stronę wolności

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-11-05
GÓRY
 

Marek Holeček – wytrwałość i satysfakcja

Komentarze
0
 
Goryonline
 
Goryonline
 
2022-09-13
GÓRY
 

Andrzej Bargiel - Khumbu Icefall

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com