facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2019-01-15
 

Będzie trójka Polaków pod K2?! Waldemar Kowalewski z bardzo dużymi szansami na udział w wyprawie Alexa Txikona!

Świetne i nieco sensacyjne wiadomości dotarły do nas dzisiejszego ranka za pośrednictwem Asghara Aliego Porika - szefa i właściciela agencji Jasmine Tours, z której to usług korzystają obydwie tegoroczne wyprawy na K2. Nasz rodak, Waldemar Kowalewski najprawdopodobniej dołączy do wyprawy Alexa Txikona, która już za 2 dni powinna zameldować się w bazie. Trwają starania o uzyskanie pozwolenia na jego udział.

Asghar Ali Porik i Waldemar Kowalewski w Pakistanie. Fot. FB Asghar Ali Porik


Na profilu właściciela Jasmine Tours czytamy:


"Trzeci Polak, Waldemar Kowalski jest już w drodze ze Skardu do Aksole - zmierza tam by dołączyć do zimowej wyprawy Alexa Txikona na K2. Pracujemy nad pozwoleniem na jego udział - jeśli wszystko się uda, to zostanie członkiem zespołu Alexa".


Naszym czytelnikom postać Waldemara Kowalewskiego z pewnością jest dobrze znana - Polak ma w dorobku cztery wejścia na ośmiotysięczniki: w 2014r. stanął na szczycie Mount Everest, 2016r. to sukces na Manaslu, rok później zdobywa Lhotse, a po dwóch miesiącach wchodzi na Broad Peak. Warto dodać, że Manaslu i Broad Peak zdobył bez używnia dodatkowego tlenu z butli. 

 

Waldemar Kowalewski na szczycie Lhotse - 20.05.2017. Fot. arch. Waldemar Kowalewski

 

Jeśli uda się uzyskać mu pozwolenie na udział w wyprawie, to zostanie trzecim Polakiem, obok Pawła Dunaja i Marka Klonowskiego, którzy wezmą udział w tegorocznej wyprawie Baska Alexa Txikona na jedyny dotąd niezdobyty zimą ośmiotysięcznik - K2. Wyżej wymieniona dwójka zmierza w stronę bazy, do której pozostał im niespełna dzień drogi. Wyprawa rosyjsko-kirgisko-kazachska pod wodzą Wasilija Piwcowa już do niej dotarła.

 

Źródło: profil Ashgara Aliego Porika na FB & własne

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
Maciej Piera
 
Bartek Pasiowiec
 
Bartek Pasiowiec
 
2019-01-25
GÓRY
 

K2: Alex Txikon i spółka ruszają w górę!

Komentuj 0
 
Kinga
 
2023-09-19
GÓRY
 

Lagorai – Poza utartym szlakiem

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-09-15
GÓRY
 

Arizona Trail – Część 2

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com