facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

Barbara Zangerl przechodzi Bellavistę 8c

Na podejściu (fot. Klaus Dell'Orto)

 

Zlokalizowana na północnej ścianie Cima Ovest di Lavaredo została po raz pierwszy pokonana klasycznie rzez Alexa Hubera w 2001 roku. Licząca 10 wyciągów o trudnościach odpowiednio 7b, 6c, 6a+, 7a+, 7b, 8c, 8a, 7a, 6c, 6b jest marzeniem dla wielu. Jednak kluczowy dach na najtrudniejszym wyciągu udało się pokonać nielicznym. Teraz do grona pogromców „największego dachu w Dolomitach” dołączyła druga, po Sashy Digiulian, kobieta Barbara Zangerl:

 

„Naprawdę fajnie się bawiłam w Dolomitach. I jestem super szczęśliwa, że wczoraj zakończyłam swój projekt „Bellavista”. To był wielki dzień, osiągnęliśmy szczyt o 2.00 nad ranem. Świetnie było stać na wierzchołku zachodniej Cimy w środku nocy w świetle księżyca…”

 

 

Barbara Zangerl podczas biwaku (fot. Jacopo Larcher)

 

 

Przejście Barbary nie jest w zasadzie żadną niespodzianką. Żadna chyba bowiem kobieta nie ma na liście strąceń takiej kolekcji trudnych wielowyciagówek. Austriaczka zaliczyła przecież miedzy innymi słynna Trylogie Alpejską.

 

Filmu z przejścia niestety nie mamy, ale na osłodę przypomnijmy sobie jak z Bellavistą poradziła sobie Sasha DiGiulian w towarzystwie Edu Marina:

 

 

 

źródło: FB 

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2021-10-22
GÓRY
 

Fundacja TOPR. Twój 1% ma znaczenie

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2021-10-18
GÓRY
 

X Opolski Festiwal Gór już za nami

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2021-09-23
GÓRY
 

Tyrolskie lodowce - radość do potęgi piątej

Komentarze
0
 
 
Piotr Michalski
 
2021-03-22
GÓRY
 

Tatrzański hat-trick!

Komentarze
0
 
Goryonline
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2021 Goryonline.com