facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

Barbara Zangerl przechodzi Bellavistę 8c

Na podejściu (fot. Klaus Dell'Orto)

 

Zlokalizowana na północnej ścianie Cima Ovest di Lavaredo została po raz pierwszy pokonana klasycznie rzez Alexa Hubera w 2001 roku. Licząca 10 wyciągów o trudnościach odpowiednio 7b, 6c, 6a+, 7a+, 7b, 8c, 8a, 7a, 6c, 6b jest marzeniem dla wielu. Jednak kluczowy dach na najtrudniejszym wyciągu udało się pokonać nielicznym. Teraz do grona pogromców „największego dachu w Dolomitach” dołączyła druga, po Sashy Digiulian, kobieta Barbara Zangerl:

 

„Naprawdę fajnie się bawiłam w Dolomitach. I jestem super szczęśliwa, że wczoraj zakończyłam swój projekt „Bellavista”. To był wielki dzień, osiągnęliśmy szczyt o 2.00 nad ranem. Świetnie było stać na wierzchołku zachodniej Cimy w środku nocy w świetle księżyca…”

 

 

Barbara Zangerl podczas biwaku (fot. Jacopo Larcher)

 

 

Przejście Barbary nie jest w zasadzie żadną niespodzianką. Żadna chyba bowiem kobieta nie ma na liście strąceń takiej kolekcji trudnych wielowyciagówek. Austriaczka zaliczyła przecież miedzy innymi słynna Trylogie Alpejską.

 

Filmu z przejścia niestety nie mamy, ale na osłodę przypomnijmy sobie jak z Bellavistą poradziła sobie Sasha DiGiulian w towarzystwie Edu Marina:

 

 

 

źródło: FB 

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-02-12
GÓRY
 

VI Memoriał Olka Ostrowskiego

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-02-01
GÓRY
 

24 000 metrów w pionie w 24 godziny

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-01-30
GÓRY
 

Kobiecy skiturowy trawers Tatr Wysokich

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com