facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2017-06-28
 

Asolo Tribe GV na Kilimanjaro 5985 m n.p.m

ASOLO TRIBE GV ML - to damska wersja modelu TRIBE, pochodząca z linii  ASOLO - RADIANT, stworzonej dla miłośników trekkingu. 


Linia Radiant, to kombinacja  nowoczesnych materiałów, rzetelnej produkcji, designu i kolorów. Podeszwa Radiant została wyprodukowana przez światowego potentata, firmę Vibram®, w oparciu o projekt Asolo. Użyte do jej konstrukcji materiały zapewniają komfort, zaś pianka EVA amortyzację. 

 

Bieżnik gwarantuje przyczepność podczas zejścia, dobrą przyczepność w okolicach palców oraz zapewnia stabilizację pięty. Odpowiednie wyprofilowanie stabilizuje śródstopie utrzymując je w naturalnej pozycji. Imponuje stosunkowo niska waga jak na buty tej klasy: 720 gramów.

 

 

 

 

Pani Monika Mosko, testowała model podczas tegorocznej wyprawy na Kilimanjaro 5985 m n.p.m. Oto krótka relacja oraz ocena modelu Tribe GV:

 

„Wyprawa miała miejsce w styczniu tego roku, sam trekking trwał 6 dni od 9.01-14.01.2017, w tym pięć etapów wejścia wraz z atakiem szczytowym. Sam szczyt Uhuru Peak zdobyty został z grupą 11 plus przewodniczka o 9:15 czasu lokalnego. Wyprawa zorganizowana przez agencję Adventure24 Tomka Kobielskiego z Gliwic.

 

Buty Asolo TRIBE GV, od samego początku leżały na stopie jak ulał i bez żadnego wcześniejszego rozchodzenia zostały zabrane na trekking. Dobrze trzymały się podłoża zarówno suchego jak i mokrego.

 

 

 

Sam atak szczytowy to raczej trudne wspomnienia, był strasznie mocny i mroźny wiatr i było mi zimno w stopy, chociaż miałam skarpety z merynosa ale też mam problemy z krążeniem i wiecznie zimne stopy. Trochę za ciężkie, ale może to subiektywne wrażenie przy ogólnym zmęczeniu.


Myślę, że na krótkie wypady w góry 2-3 dniowe będą doskonałe. Tak czy inaczej uważam, że zakup butów Asolo był trafiony. No i ten śliwkowy kolor…boski."

 

 

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2023-12-20
SPRZĘT
 

Pomysły na prezenty dla pasjonatów gór

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-11-17
SPRZĘT
 

Fascynujący świat skitouringu

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com