facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2006-04-26
 

ARCO - info praktyczne

Arco położone jest w dolinie rzeki Sarca kilka kilometrów na północ od jeziora Garda i kilkadziesiąt na południe od Trento. Urokliwe miasteczko sprawia wrażenie, jakby było przyklejone do otaczających go kilkusetmetrowych ścian skalnych.


Arco położone jest w dolinie rzeki Sarca kilka kilometrów na północ od jeziora Garda i kilkadziesiąt na południe od Trento. Urokliwe miasteczko sprawia wrażenie, jakby było przyklejone do otaczających go kilkusetmetrowych ścian skalnych. Dzięki swojemu położeniu nad jeziorem i w górach oraz klimatowi, mającemu cechy śródziemnomorskiego, Arco jest uważane za centrum sportów outdoorowych. Na jeziorze odbywają się regaty żeglarskie i windserfingowe, nad jeziorem zawody paralotniarskie, wokół jeziora wyścigi rowerów, a na sztucznej ścianie w Arco zawody wspinaczkowe Rock Master.

Fot. Michael MeislDojazd:
autem przez Innsbruk-Brenner-Bozen, zjazd z autostrady na wyjeździe Trento centro i dalej w kierunku Riva del Garda doliną rzeki Sarca do Arco.

Nocleg:
ZOO Camping – zoo@camping.it
Camping Arco – campeggioarco@arcoturistika.com
Camping Daino – campingdaino@gardaqui.net
Liczne kwatery, hoteliki w mieście i okolicy

Klimat: najlepsza pora na wspinanie to wiosna i jesień, latem może być za gorąco. Wówczas najlepszym rozwiązaniem jest poszukiwanie wyżej położonych rejonów.

       
Wspinanie: wokół Arco rozsianych jest około 50 rejonów, oferujących każdy rodzaj wspinania na prawie 2400 drogach (w tym wielowyciągowych). Do najciekawszych  rejonów zalicza się Massone, Nago, Nomesino, Camarete, La Gola, San Siro, Val Algone itd.

Rozrywka: nieodłącznym elementem wyjazdów do Arco są zakupy sprzętowe w licznych sklepach wspinaczkowych, oferujących chyba najniższe ceny na świecie. Najbardziej znane sklepy to Vertical Sport, Gobi Sport, Red Point.

Opracował: Mendoza

Fot. Michael Meisl

Więcej o ARCO w "Górach" z października 2005: 10 (137) 2005 

Szukajcie też informacji na naszej stronie.

(kg)


 

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com